Папа Римський Френсіс, який очолює службу пасхального пильнування, скорочену через COVID-19, сказав в суботу, що сподівається, що темні часи пандемії закінчаться і люди зможуть заново відкрити для себе «благодать повсякденного життя».
В цьому році це друга Пасха поспіль, коли всі папські служби відвідують тільки близько 200 осіб у вторинному вівтарі базиліки Святого Петра замість майже 10 000, які може вмістити найбільша церква в християнському світі.
Служба почалася на дві години раніше звичайного, щоб учасники могли повернутися додому до 10-ї години вечора в Римі, який, як і решта Італії, знаходиться під жорсткими обмеженнями ізоляції під час великодніх вихідних.
За його словами, так само, як Ісус доніс своє послання «тим, хто бореться за життя з дня на день», люди сьогодні повинні дбати про тих, хто найбільше цього потребує.
«(Бог) пропонує нам долати перешкоди, виганяти забобони і наближатися до оточуючих кожен день, щоб заново відкрити для себе благодать повсякденного життя», - сказав Френсіс.
«У ці похмурі місяці пандемії давайте послухаємо Воскреслого Господа, який пропонує нам почати все спочатку і ніколи не втрачати надії», - сказав Френсіс.
У пасхальну неділю, найважливіший день у християнському літургійному календарі, Папа принесе своє послання «Urbi et Orbi» (місту і світу).
В цьому році християни східного і західного обряду відзначатимуть свято з різницею майже в місяць, в квітні і травні. Так, Великдень у християн західного обряду в цьому році випадає на 4 квітня, а у християн східного обряду - на 2 травня.
Відповідно розрізняються і дати Великого посту. Християни західного обряду постять з 17 лютого по 3 квітня, а східного обряду - з 15 березня по 1 травня.
Як повідомлялося, в березні прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся у Ватикані з Папою Римським Франциском.