Папа Франциск вже написав заяву про відставку

Папа Франциск, якому в суботу виповнилось 86 років, після свого обрання в 2013 році підписав заяву про звільнення, яка буде використана, якщо одного разу серйозні та постійні проблеми зі здоров’ям унеможливлять виконання його обов’язків. Про це він розповів у недільному інтерв’ю іспанській газеті ABC.
Франциск додав, що передав листа тодішньому держсекретарю Ватикану кардиналу Тарчізіо Бертоне, який залишався на посаді з часів попереднього папства Бенедикта XVI близько шести місяців після обрання Франциска 13 березня 2013 року.
«Ця заява є. Я не знаю, кому кардинал Бертоне, можливо, передав її, однак я віддав папери саме йому, коли він був держсекретарем», — сказав Франциск, додавши, що він вперше говорить про це публічно.
«Зараз хтось піде просити це у Бертоне: «Дайте мені папірець!» (сміється). Ймовірно, він передав його кардиналу П’єтро Пароліну, новому держсекретареві», — додав він.
Він припустив, що Папа Павло VI (1963-1978) і Папа Пій XII (1939-1958) підписували подібні заяви про відставку. Однак обидва вони померли під час перебування на посаді.
Понтифік неодноразово заявляв, що піде у відставку у разі, якщо здоров’я завадить йому керувати Римо-католицькою церквою, яка налічує 1,3 мільярда членів.
Попередній очільник Ватикану, Бенедикт XVI, пішов у відставку в 2013 році. Це була перша відставка папи за шість століть.
Втім, наразі Франциск, схоже, почувається добре, попри проблеми з коліном. Він використовує тростину для коротких прогулянок і інвалідний візок для більших дистанцій.
З липня Понтифік здійснив три міжнародні поїздки: до Канади, Казахстану та Бахрейну, а на початку наступного року планує відвідати Демократичну Республіку Конго та Південний Судан.
Нещодавно Папа Франциск зірвався на плач, згадуючи про страждання українців під час традиційної молитви в центрі Риму на святі Непорочного Зачаття.
Відколи Росія вторглася до свого сусіда в лютому, Франциск згадував Україну майже у всіх своїх публічних виступах. Хоча й не від самого початку, але зараз він дедалі більше критикує Москву, втім досі уникає прямої згадки про ініціатора війни Владіміра Путіна.
Зрештою, він пояснив, чому публічно не критикує президента РФ.
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
