У зверненні Папа Франциск назвав саміт ООН "особливо важливим", і додав, що "уряди будуть зобов'язані проявити політичну волю, щоб вжити рішучих заходів, щоб якомога швидше досягти нульових чистих викидів парникових газів і обмежити середнє підвищення глобальної температури до 1,5 градусів за Цельсієм щодо доіндустріальних рівнів, у відповідності з цілями Паризької угоди".
"Ми спричинили надзвичайну кліматичну ситуацію, яка серйозно загрожує природі і самому життю, в тому числі і нашому", - заявив лідер римських католиків.
Він назвав постійне забруднення, тривале використання викопного палива, інтенсивну сільськогосподарську експлуатацію і вирубку лісів в якості техногенних причин глобального потепління і сказав, що Амазонка, де вирують пожежі, знаходиться під "серйозною загрозою".
"Зараз настав час відмовитися від нашої залежності від викопного палива і швидко і рішуче перейти до форм чистої енергії і стійкої і кругової економіці", - сказав він.
Інші явища, такі як танення льодовиків і присутність пластику і мікропластику в океанах, "свідчать про термінову необхідність втручання, що не потребує зволікань" - йдеться у зверненні.
Фрнациск сказав, що зараз настав час людям задуматись про свій спосіб життя, закликавши їх не приймати "бездумні і шкідливі" рішення щодо продуктів харчування, споживання та транспортування.
"Занадто багато з нас поводяться як тирани щодо природи", - сказав він.
Передбачається, що захист навколишнього середовища стане основною темою поїздки Папи в Африку, яка розпочнеться в середу.
Раніше повідомлялося, що група великих інвесторів, які утримують капітал в обсязі понад 34 трильйонів доларів написала відкритий лист до лідерів 20 найбільших економік світу з вимогою негайно вжити заходів по боротьбі зі зміною клімату.
Детальніше про глобальне потепління читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Світлана Краковська: "Погоду нам диктує океан""в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".