Папа римський Франциск, який готується до поїздку на Святу Землю, зробив нову заяву про відносинах між християнством і іудаїзмом. Про це повідомляє радіо Ватикану.
"Хай спадщина взаєморозуміння і дружби між католиками і юдеями передається новим поколінням", - таке побажання висловив Франциск на зустрічі у ватиканському Залі консисторії з делегацією Американського єврейського комітету (American Jewish Committee).
Понтифік висловив подяку комітету "за багаторічну грунтовний внесок" у створення клімату братерства між іудеями і християнами. "Соборна Декларація Nostra Aetate стала запорукою нових відносин з "нашими " старшими братами" і роздумів про їх духовну спадщину, яке стало основою діалогу. Цей фундамент заснований на богослов'ї, а не тільки на простому взаємоповазі, тому важливо, щоб наш діалог завжди був глибоко відзначений усвідомленням наших відносин з Богом", - заявив папа римський.
"І іудеї, і християни можуть діяти спільно для побудови більш справедливого та братерського світу, особливо на користь бідних і страждаючих, а також, згідно Книзі Виходу, захист вдів, сиріт і подорожніх. Це завдання покладено на нас Богом, це справжній релігійний обов'язок", - додав Франциск.
Папа висловив надію, що "тема відносин з іудаїзмом буде активно розвиватися в католицьких духовних семінаріях і навчальних центрах мирян, так само як в єврейських громадах і серед молодих рабинів буде зростати інтерес до пізнання християнства". На закінчення папа нагадав про свій майбутній паломництво в Святу Землю - з 24 по 26 травня: "Через кілька місяців я буду радий відправитися в Єрусалим, де, за словами Псалма, ми всі народжені і де одного разу зберуться всі народи. Будь ласка, моліться за мене, щоб це паломництво принесло плоди єдності, надії і миру. Шалом!"
Оглядачі у зв'язку з цим нагадують, що у вересні минулого року в інтерв'ю італійській газеті La Reppublica, Франциск зазначив, що євреї - священний корінь християнства: "Бог ніколи не переривав своєї зв'язку з народом Ізраїлю, який, незважаючи на страшні випробування останніх століть зберіг віру в Бога. За це ми, як християнська церква, так і все людство, залишаємося перед ними в постійному боргу". На самому початку свого понтифікату він навчав: "Християнин не може бути антисемітом, адже справжній християнин повинен розуміти історію та традиції єврейського народу".
У промові, присвяченій 75-й річниці Кришталевої ночі, яка ознаменувала початок масових єврейських погромів у нацистській Німеччині, він говорив, що переслідування проти єврейського народу, розграбування єврейських будинків, підприємств і синагог, які почалися в ніч на 9 листопада 1938 року, стали першим кроком на шляху до Голокосту. "Ми знову заявляємо про нашої близькості та солідарності з єврейським народом, нашими старшими братами, і я молю Бога, щоб пам'ять про минуле і гріхи минулого допомогли нам бути завжди пильними щодо будь-яких форм ненависті і нетерпимості", - сказав тоді папа римський. !zn
Читайте також:
Людиною року за версією Time став папа римський Франциск
Папа римський на зустрічі з Путіним у Ватикані передав привіт патріарху Кирилу
Папа римський Франциск приїхав на зустріч з президентом Італії на особистому Ford Focus