Пандемія COVID-19 призвела у 2020 році до найбільш різкого скорочення тривалості життя з періоду Другої світової війни, інформує The Financial Times.
"Для західних країн, таких як Іспанія, Італія, Англія та Уельс у Великій Британії, востаннє подібні значні масштаби зниження очікуваної тривалості життя в річному обчисленні спостерігали під час Другої світової війни", – зазначив автор дослідження Хосе Мануель Абурто.
Відповідно до результатів Оксфордського дослідження, тривалість життя скоротилася більш ніж на шість місяців у 22 із 29 досліджуваних країн. Зокрема у деяких європейських країнах, США та Чилі.
Тривалість життя у жінок у восьми країнах і чоловіків в 11 країнах скоротилася більше ніж на рік. Науковці зафіксували падіння показника тривалості життя у 27 країнах.
Абурто наголосив: «Таким країнам знадобилося п'ять-шість років для збільшення тривалості життя на рік. Досягнутий прогрес зведений нанівець протягом 2020 року через COVID-19».
Зазначається, що скорочення тривалості життя торкнулося більше чоловіків, ніж жінок. Суттєве падіння цього показника науковці помітили серед чоловіків у США, де тривалість життя впала на 2,2 року порівняно з 2019 роком. У США також простежується падіння індексу тривалості життя серед жінок на 1,65 року порівняно з 2019 роком.
Науковці підкреслили, що в США смертність збільшилася серед людей працездатного віку, тоді як у Європі збільшення смертності здебільшого торкнулося осіб віком від 60 років.
Пандемія COVID-19 несе руйнівний вплив на боротьбу з іншими смертельними інфекційними захворюваннями, згідно зі звітом, який порівнює дані за 2019 та 2020 роки щодо боротьби проти ВІЛ, туберкульозу та малярії у більш ніж 100 країнах.
Нагадаємо, що виконавчий директор Програми Всесвітньої організації охорони здоров'я з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я доктор Майк Райан вважає, що коронавірус буде продовжувати мутувати і, швидше за все, залишиться на планеті надовго.