Пандемія COVID-19 вбиває людей кількома способами — Bloomberg

Поділитися
Пандемія COVID-19 вбиває людей кількома способами — Bloomberg
Багато країн встановлюють антирекорди смертності населення від коронавірусу, проте, кількість людей, що загинули від опосередкованих наслідків пандемії також велика.

Крім того, що багато людей стають жертвами пандемії коронавірусу, програючи боротьбу з COVID-19, рівень смертності в 2020 році від різних причин вищий, ніж очікувалося. Саме тому керівникам сфери охорони здоров’я потрібно звернути увагу і на це, пише Bloomberg.

Багато країн встановлюють антирекорди смертності населення від коронавірусу, проте, кількість людей, що загинули від опосередкованих наслідків пандемії також жахає. Для прикладу, в США дані Центрів з контролю за захворюваннями свідчать про те, що смертність у 2020 році вища, ніж очікувалося, з причин, які не стосуються коронавірусного захворювання. Більшість смертей пов’язані з погіршеним станом здоров’я, а також стосуються транспортних аварій.

Недавній аналіз, заснований на даних американського Центру з контролю за захворюваннями, показує, що цього року на 40 тисяч американців більше, ніж очікувалося, померло від діабету, хвороби Альцгеймера, високого кров'яного тиску та пневмонії. Деякі з цих смертей, можливо, були спричинені вірусом. Але значна частка може відображати ефект від того, що люди отримують менш ефективне медичне обслуговування. Адже більшість зусиль системи охорони здоров’я направлена на COVID, до того ж, самі люди почали рідше відвідувати лікарні, адже бояться заразитися новим коронавірусом.

Якщо відмова від медичної допомоги має несприятливі наслідки для здоров’я, тоді було б справедливо вважати їх непрямою шкодою пандемії. Докази давно свідчать про те, що система охорони здоров'я страждає від значної неефективності, а обсяг медичної допомоги не може бути зменшений без погіршення результатів для здоров'я населення.

На жаль, надмірна смертність свідчить про те, що цього року сфера охорони здоров’я спрямовувала занадто мало зусиль на боротьбу з проблемами, не пов’язаними з COVID. Потрібен більш ретельний аналіз, щоб визначити, наскільки велика смертність обумовлена ​​самим Ковідом, а яка частина смертей пов’язана з опосередкованим впливом пандемії.

Мабуть, найбільш жахаючими є дані про смерть від аварій на дорогах. Протягом десятиліть смертність від нещасних випадків, пов’язаних з ДТП, повільно знижувалася. Для прикладу, п'ятдесят років тому США фіксували 5,3 смертей на сто мільйонів пройдених миль дистанції. До 2019 року цей показник впав до рівня менше 1,1. Багато факторів сприяли зниженню - включаючи «падіння популярності» водіння в нетверезому стані, зменшення кількості водіїв-підлітків, безпечніші авто та використання ременів безпеки.

Однак у другому кварталі 2020 року рівень смертності від автомобільних аварій у США раптово підскочив до 1,4. Національна адміністрація безпеки дорожнього руху дійшла висновку, що збільшення кількості ДТП з березня по червень 2020 року було зумовлене, головним чином, наслідками карантинних заходів, пов'язаних із пандемією - проханням "залишатися вдома". Такий висновок адміністрації викликає деякі запитання. Тут могли б стати в нагоді деякі фонові дані. Так чи інакше, подібні показники можуть бути ще однією ілюстрацією смертоносного опосередкованого впливу пандемії.

Зібравши все це разом, видається цілком імовірним, що 2020 рік стане черговим роком, в якому середня тривалість життя людей може значно скоротитися, і не лише внаслідок пандемії.

Один із підрахунків свідчить, що пандемія коронавірусу може зменшити тривалість життя людей на цілий рік, що є величезним ефектом. З огляду на все це, непрямий вплив пандемії стає величезним.

Протягом наступних кількох років урядам країн доведеться здійснити найрізноманітніші інвестиції в інфраструктуру охорони здоров’я. Коли пандемія коронавірусу закінчиться, можна буде проводити кращий облік її руйнівних прямих та непрямих наслідків. Але навіть зараз цілком зрозуміло, що значні інвестиції для поліпшення здоров'я населення стануть ефективно витраченими коштами, резюмує видання.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі