Меморіальна акція на Північному кладовищі в Мінську, де похований Павло Шеремет, почалася опівдні у четвер. Пом'янути колегу зібралися кілька десятків людей, в першу чергу журналісти, люди творчих професій, громадські активісти, передає "Радіо Свобода".
Пам'ятника на могилі Павла поки немає, але напередодні у розмові зі Свободою його мати Людмила Станіславівна сказала, що ескізний проект готовий і пам'ятник скоро буде встановлений. Поки у могильного хреста - свіжі квіти, а також вінок з жовто-блакитними стрічками від українського посольства.
Олесь Залевський з телеканалу "Белсат" зазначив, що певні сили не дають дізнатися правду про всі обставини трагедії: "І хоча подібна ситуація демотивує і, можливо, хочеться нарешті опустити руки, треба продовжувати шукати і замовників, і виконавців. Якщо ти в професії, то вибору немає - необхідно відкинути страх ", - зазначив він.
Правозахисник центру "Вясна" Тетяна Ревяко підкреслила, що з року в рік зростає статистика смерті журналістів у різних регіонах світу, і це стало мало не звичною справою."Страждають в першу чергу ті, чия професійна діяльність несе небезпеку для певних сил. Але не можна боятися, ми не маємо морального права розписатися у власній слабкості ", - підсумувала Тетяна Ревяко.
Павло Шеремет - білоруський, російський і український журналіст родом з Мінська, в 1990-х - 2000-х роках керівник відділу спеціальних інформаційних проектів російського телеканалу ОРТ, згодом - "Першого каналу". Останні п'ять років жив у Києві, де працював в "Українській правді", а також на радіо "Вести".
Тим часом ОБСЄ закликає Україну покінчити з безкарністю вбивць журналістів. У річницю загибелі Павла Шеремета в організації нагадали про те, що це вбивство не повинно залишитися нерозкритим.