"Смерть Шеремета нагадує нам про те, що безпека журналістів має бути пріоритетом в Україні та країнах ОБСЄ. Я закликаю владу захищати свободу засобів масової інформації, забезпечувати ефективне розслідування і тим самим запобігати страху та самоцензурі. Цей злочин не може залишатися нерозкритим", - підкреслив Дезір.
Представник ОБСЄ призначений на посаду в липні цього року, змінивши на ній Дуню Міятович.
Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.
У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину. У той самий час, начальник Головного слідчого управління Олександр Вакуленко зазначив, що повідомлення про підозру поки нікому не вручено.
15 травня поліція допитала екс-співробітника СБУ Ігоря Устименка в рамках розслідування вбивства Павла Шеремета. Авторам документального фільму "Вбивство Павла" вдалося з'ясувати, що Устименко приїжджав до дому Шеремета в ніч напередодні вбивства та провів там більше години. Офіційне слідство цією інформацією не володіло.