На узбережжі Чорного моря на півдні Росії знаходиться вражаючий маєток, побудований у стилі неокласицизму, з садом правильної форми. Великі володіння, які підійшли б і цареві, розташовані неподалік від Геленджика і обладнані вертолітним майданчиком. Це місце, яке зазвичай називають "палац Путіна".
Як свідчить розслідування Рейтер, фінансували будівництво дві заможні людини з оточення Путіна. Вони продали до Росї медичне обладнання, як мінімум, на 195 млн дол. і, як свідчать вивчені Рейтер банківські документи, перевели на рахунки у швейцарських банках в цілому 84 млн дол. Документи також вказують на те, що принаймні 35 мільйонів євро (48,7 млн дол.) з цих рахунків було переведено на рахунок компанії, яка брала участь у будівництві "палацу Путіна".
Як нагадує Reuters, у 2005 році під час свого другого президентського терміну Путін прийняв рішення виділити 1 млрд дол. на будівництво та оснащення 15 високотехнологічних лікарень по всій Росії. Його національний проект "Здоров'я", як він говорив, був одним із життєво необхідних кроків щодо підвищення якості життя простих росіян. Від Владивостока до Калінінграда було заплановано будівництво нових кардіологічних і травматологічних центрів.
"Це гарантія від інертного проїдання коштів без відчутної віддачі", - сказав тоді Путін.
Тільки Путін оголосив, що двоє його знайомих виявилися учасниками будівництва і оснащення деяких з цих лікарень.
Один був колишнім стоматологом на ім'я Микола Шамалов. Вони були знайомі з часів роботи Путіна у Санкт-Петербурзі, де майбутній президент займав важливу посаду в міській адміністрації. Один із синів Шамалова працював там під його керівництвом.
Шамалов і Путін також входили до вузького кола засновників елітного дачного селища на північ від міста, відомого як кооператив "Озеро". Шамалов розбагатів завдяки акціям петербурзького банку "Росія", який став швидко рости після переїзду Путіна до Москви і обрання його президентом у 2000 році. Він також був одним з основних менеджерів з продажу в Росії німецького промислового гіганта Siemens - найбільшого виробника медичного обладнання.
Іншим знайомим Путіна, зайнятим у медичному проекті, був Дмитро Горєлов, який в 1973 році закінчив Військово-медичну академію. Він також був акціонером банку "Росія" до червня 2013 року.
В матеріалі Рейтер ідеться, що Шамалов і Горєлов постачали томографи за ціною, яка була майже в два рази вищою за звичайні ціни постачальників комп'ютерних томографів того ж технологічного класу. !zn
Читайте також:
Секретна власність Путіна оцінюється приблизно в 40 мільярдів доларів