Нові санкції можуть бути реалізовані за допомогою фінансових обмежень, а також запровадження заборони на поїздки. Після подолання всіх наявних розбіжностей учасники переговорів мають намір офіційно запропонувати (введення санкцій) Європейській раді.
Попри те, що венесуельський диктатор розглядається серед потенційних кандидатів на санкції, остаточне рішення щодо нього поки не прийнято.
Більшу одностайність учасники переговорів демонструють у питанні введення санкцій проти топ-чиновників режиму Мадуро: міністра оборони Венесуели Владіміра Падріно Лопеса, міністра зв'язку Хорхе Родрігеса і очільника президентського кабінету, відділу моніторингу та контролю державного управління Хорхе Маркеса.
На думку учасників переговорів, під санкції повинні потрапити військові та політичні діячі, а також судді, причетні до арештів союзників лідера венесуельської опозиції Хуана Гуайдо.
Третій раунд переговорів має розпочатися наступного тижня в Барбадосі. При цьому представник МЗС Іспанії наголосив на тому, що не хотів би, щоб нові санкції проти топ-чиновників Мадуро нівелювали посередницькі зусилля Норвегії у переговорах щодо врегулювання політичної кризи у Венесуелі, які проводять представники опозиції і влади країни.
Зазначимо, Росія, Північна Корея, Венесуела, Іран і Китай залишаються послідовними супротивниками Вашингтона – проти перших чотирьох країн введені жорсткі санкції. Усі країни вже неодноразово відзначилися спробами втручання у внутрішню політику США, найчастіше – небезуспішними.
У Венесуелі 1 травня спалахнули нові сутички між опозиційними демонстрантами і військовими, які підтримують режим Мадуро. Сотні людей відгукнулися на заклик Хуана Гуайдо перетворити 1 травня на початок "фінального етапу" усунення офіційної влади.
30 квітня лідер опозиції Хуан Гуайдо оприлюднив на своїй сторінці в Twitter відеозвернення, в якому заявив про початок фінальної фази "Операції Свобода" і закликав військовослужбовців та народ країни до повалення диктатора Ніколаса Мадуро.
У районі авіабази "Ла-Карлота" почалася стрілянина між військовими, які підтримують Мадуро, і військовослужбовцями, які перейшли на бік опозиції.
Унаслідок зіткнень постраждали понад 70 осіб. Влада Венесуели заявила про спробу військового перевороту в країні. Докладніше читайте у матеріалі Олександра Савченка "Венесуельська трясовина" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".