Ймовірний отруйник екс-офіцера ГРУ і шпигуна МІ-6 Сергія Скрипаля, полковник ГРУ Анатолій Чепіга (він же "Руслан Боширов"), за свою кар'єру встиг залишити слід і у Туреччині - так, Чепігу вважають одним із ліквідаторів, група яких три роки тому у Стамбулі вбила чеченського польового командира "непримиренних" Абдулвахіда Едельгерієва, передає турецьке інформагентство Haber Turk.
Едельгерієва вбили у Стамбулі в 2015 році; до ліквідації польового командира була причетна ціла група осіб і одного з них ідентифікували, як Чепігу, який брав участь у спецоперації ГРУ під псевдонімом "Андрій Шолхов".
При цьому, коментуючи наявні розбіжності у рисах обличчя на наданих агентством фотографіях, відразу ж припустили варіант легкої пластичної операції, яку зробили співробітникові ГРУ перед або після операції по вбивству Едельгерієва.
"Після закінчення дипломатичної академії та декількох відряджень до Чечні, Чепіга у додаток до диплома, швидше за все, отримав свій головний напрямок до місця дислокації, де буде задіяний його досвід і це, насамперед, країни Азії і Сходу, а до нього і відповідну зовнішність шляхом пластичної операції", - йдеться в матеріалі.
Нагадаємо, раніше видання The Insider і група розслідувачів Bellingcat з'ясували справжнє ім'я особи, яка вдавала із себе "Руслана Боширова". Нею виявився офіцер військової розвідки, Герой Росії Анатолій Чепіга.
Окрім Великої Британії "Петров" і "Боширов" відвідували Швейцарію, Нідерланди (де були затримані) й низку інших країн, йдеться у розслідуванні Bellingcat. Ці та інші відомості, оприлюднені розслідувачами, підтверджують роботу "Олександра Петрова" і "Руслана Боширова" на ГРУ Росії.
5 вересня британські правоохоронці оприлюднили дані двох підозрюваних в отруєнні Скрипалів нервовопаралітичною речовиною "Новачок". ЗМІ цього ж вечора знайшли нападників, заявивши про те, що паспорти "Петрова" і "Боширова" справжні та відрізняються лише останньою цифрою.
Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей наголосила на тому, що підозрювані є співробітниками російської розвідки, а замах на Скрипалів було схвалено вищим політичним керівництвом Росії.
5 березня в британському місті Солсбері із сильним отруєнням були шпиталізовані російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька Юлія. Отруєння Скрипалів набуло широкого розголосу, Росія традиційно відмовилася визнавати власну причетність до замаху, що призвело до масової висилки російських дипломатів з багатьох країн світу.
Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та висилку російських дипломатів після цього читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".