Про це в редакційній статті пише Bloomberg. Британський прем'єр-міністр Тереза Мей цього тижня підкреслила всю серйозність події і чітко вказала, кого звинувачувати - Росію. Втім, можливості самої Великої Британії досить обмежені. Тому їй варто зробити все можливе зі свого боку, а потім закликати інших союзників приєднатися до узгодженої реакції.
Мей оголосила про те, що 23 російські дипломати будуть вислані додому. І це одне з наймасштабніших видворень з часів Холодної війни. Її уряд розглядає можливість вилучити деякі російські активи і закрити певні двосторонні зв'язки. Всі ці дії не безглузді, але вони навряд чи створять незручності для Володимира Путіна. Bloomberg відзначає намір Мей посилити британські санкції проти друзів Путіна, багато з яких мають власність у Великій Британії. Заборона перетинати кордон і заморозка активів може ужалити. Британський прем'єр також натякнула на певні приховані дії.
Все це добре, але насправді потрібна колективна відповідь. Напад на Скрипаля - це проблема не лише Британії. Безпідповідальне застосування такої жахливої зброї рівнозначне акту терору проти країни НАТО. І мета такого вчинку, вірогідно, не обмежується бажанням покарати російського перебіжчика чи залякати інших, хто може вчинити так само. Британія і її друзі повинні показати, що вони не залякані і не потерплять такої злочинної поведінки.
Спільна відповідь може вклчюати заборону пропагандистьких інструментів Росії, таких як телеканал RT, а також заходи з обмеження доступу до міжнародного ринку капіталу. Такі дії можуть бути пов'язані із жорсткішим виконанням Конвенції про хімічну зброю від 1997 року, яка забороняє розвивати, зберігати, перевозити і застосовувати хімічну зброю. Якщо Росія розвиває невро-паралітичні засоби, які не вказані в конвенції чи порушують її, на це теж треба відреагувати.
Російська відповідь - це заперечення, висміювання і контратака. Путін займається цілеспрямованою і помітною ескалацією напруги. Захід в цілому і Європа зокрема повинні бути зваженими, стриманими і, перед усім, ефективними у своїй відповіді. І все це вимагає координації дій.
Нагадаємо, що Франція, Німеччина, США і Британія звинуватили Росію в атаці, яких не було з Другої світової війни. В спільній заяві лідери чотирьох країн закликали Москву повністю розкрити програму "Новичок" для Організації з заборони хімічної зброї.
Нагадаємо, що 5-го березня Сергій Скрипаль і його дочка були знайдені в несвідомому стані у місті Солсбері. Їм обом стало погано в торговому центрі в Солсбері.
Скрипаль служив у Головному розвідувальному управлінні Росії, у 1999 році пішов у відставку в званні полковника. У 2004 році він був заарештований, а в 2006 році – визнаний винним у шпигунстві і засуджений до 13 років в'язниці. За даними слідства, Скрипаль передав британській спецслужбі MI-6 дані про російську агентурну мережу в Європі.
Раніше, Великобританія висунула ультиматум Росії і дала 24 години. 13 березня крайній термін, який дала Великобританія Росії для з'ясування ситуації з отруєнням колишнього подвійного агента. Однак, по закінченню даного часу Лондон не отримав відповіді від Москви.