Основоположним для забезпечення своєї безпеки Японія визначила альянс зі США

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Основоположним для забезпечення своєї безпеки Японія визначила альянс зі США © unsplash/ibolat_caesar
Якою є найбільша зміна у новій Стратегії нацбезпеки Японії?

У грудні 2022 року Японія переглянула свою Стратегію національної безпеки, яку вперше в історії країни ухвалили у 2013 році. Що стало найбільшою зміною в оновленому документі пояснив Сергій Корсунський у своїй статті для ZN.UA «Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися».

«Найбільшою зміною у стратегічному курсі країни стало офіційне набуття Японією можливості завдання превентивних ударів по ворожих базах та командних пунктах. Відповідно до оновлених стратегічних документів, зокрема Стратегії національної оборони, ракетні атаки проти Японії «є реальною загрозою», а здатність контрудару є «ключовою» для стримування таких сусідів, як Китай і Північна Корея, що останнім часом «значно покращили свої наступальні спроможності», – пише автор.

Передбачається, що для забезпечення можливостей завдання превентивних ударів Японія протягом п’яти років розширить радіус дії своїх ракет Type-12 (наразі становить до 200 км), а також придбає американські крилаті ракети «Томагавк» з дальністю дії близько 1600 кілометрів. При цьому, Стратегія нацбезпеки Японії чітко не визначає, які саме підстави вважатимуться достатніми для прийняття рішення про завдання превентивного удару. 

«Заявляється, що вони визначатимуться «у світлі індивідуальних і конкретних обставин». Коментуючи цей елемент Стратегії, прем’єр-міністр Фуміо Кішіда заявив, що політика країни, орієнтована виключно на оборону, залишиться в силі», – додає автор. 

Водночас уряд вважатиме здатність превентивного удару конституційною, якщо виконуються три умови для застосування сили: 

  • збройний напад вже стався або є неминучим; 
  • немає іншого способу зупинити напад;
  • застосування сили обмежується необхідним мінімумом. 

«Важливим моментом є те, що можливості контрудару мають бути елементом ширшого міжнародного співробітництва, у рамках якого передбачено включення Японії до інтегрованої системи протиповітряної та протиракетної оборони союзників, що дозволить «фундаментально посилити» можливості виявлення, відстеження та перехоплення ворожих повітряних цілей», – пояснює Корсунський.

У зв’язку з цим альянс зі Сполученими Штатами визначається основоположним для забезпечення безпеки Японії. Стратегією передбачається створення «Постійного об’єднаного командування» між Силами самооборони Японії та підрозділами США, задекларовано підтримку розміщення американських військових баз на території Японії, просування багатосторонньої та багаторівневої оборонної співпраці між Японією та США на засадах чинних між сторонами угод.

Нагадаємо, Японія оголосила про найбільше нарощування військового потенціалу з часів Другої світової війни за планом вартістю 320 мільярдів доларів. Він передбачає закупівлю ракет, здатних завдати удару по Китаю, а також підготовку країни до тривалого конфлікту, оскільки регіональна напруженість і вторгнення Росії в Україну розпалюють побоювання війни. Масштабний п’ятирічний план, який колись був немислимий для пацифістської Японії, зробить її третьою у світі країною за обсягом витрат на оборону після Сполучених Штатів і Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі