Співробітники Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХО) виявили в Сирії кількох осіб з ознаками впливу заріна або схожого з ним отруйної речовини, повідомляє ізраїльська радіостанція "Аруц шева" з посиланням на доповідь гендиректора ОЗХО Ахмета Узюмджю.
"В одному випадку аналіз деяких зразків крові вказує, що індивіди певною мірою зазнали впливу заріна або схожою субстанції", - заявив Узюмджю в доповіді, опублікованій в ООН.
ОЗХО потрібно додаткове розслідування обставин того, коли і де могли бути застосовані ці отруйні речовини.
Узюмджю також підкреслив, що джерело походження заріна або схожого на нього газу поки невідомий.
Згідно з доповіддю гендиректора ОЗХО, організація проводить перевірку версії сирійського уряду, що хімзброю було використано у Сирії не менше 11 разів.
Напередодні ОЗХО оголосила про завершення процесу ліквідації арсеналу сирійської хімзброї.
Раніше ОЗХО визначили, що терористичне угрупування "Ісламська держава" використовувало гірчичний газ (іприт) в боях з повстанськими угрупованнями в Сирії.
18 липня бійці курдського ополчення (YPG) і група моніторингу сирійського конфлікту заявили, що терористи ІДІЛ в кінці червня використовували отруйний газ при атаці на північно-східну територію Сирії, яка контролюється курдами.
На початку червня міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп заявила, що терористична організація ИГИЛ набирає висококваліфікованих фахівців для виробництва хімічної зброї, і вже застосовує хлор в Іраку.
У грудні 2013 року ОЗХО заявила, що в Сирії знищені всі неснаряженные боєприпаси для хімічної зброї. Вона також підтвердила, що на об'єктах з виробництва хімічної зброї неподалік від Хомса були знищені будови.
У тому ж місяці група інспекторів ООН, які розслідували повідомлення про використання хімічної зброї на сирійській території, заявила про п'яти випадках застосування хімічних отруйних речовин в Сирії. "Місія ООН зробила висновок про те, що хімічна зброя використовувалася сторонами конфлікту в Сирії", - йдеться в поширеній доповіді комісії.
У серпні 2013 року США отримали непрямі підтвердження винуватості сирійської армії хімічній атаці на район Гута, жертвами якої стали понад 1,6 тисячі осіб. Американська розвідка перехопила телефонна розмова 21 серпня між міністром оборони Сирії Фахадом Джассимом аль-Фрейджем і главою хімічних військ, в якому йшлося про атаку на Гуту.