Латвія назвала втрати економіки для європейських країн і конкретно для себе, повідомляє DELFI, привівши підрахунки німецького аналітичного центру Bertelsmann Stiftung.
У разі, якщо Британія вийде з ЄС "жорсткого" сценарію (Hard Brexit, без договору), втрати для економіки європейських країн складуть близько 40 млрд євро в рік. Громадяни Великобританії втратять 57 млрд євро в рік (близько 900 євро на людину).
Найбільше постраждають економічно розвинені регіони - наприклад, країни, де зосереджено виробництво автомобілів (Німеччина, Італія, Іспанія), а також економіки, які орієнтовані на експорт. У разі Hard Brexit Німеччина може втратити близько 10 млрд. євро, Франція - 8 млрд., Італія - 4 млрд. Втрати Ірландії можуть скласти близько 3,5 млрд. євро в рік.
Невеликі країни і регіони, які не так сильно пов'язані з британською економікою, втратять менше. Так, втрати Латвії можуть скласти 68 млн. євро в рік, Литви - 104 млн, Естонії - 57 млн.
Для Латвії вихід за "м'яким" сценарієм буде означати втрати в розмірі 38 млн. євро (по 19 євро на кожного жителя країни), для Литви - 58 млн., для Естонії - 31 млн.
Bertelsmann Stiftung зазначає, що Brexit може принести економічні переваги країнам, які не входять доЄС. Для США вихід Британії з ЄС "жорсткого" сценарію може принести додаткові 13 млрд. євро, для Китаю - 5,2 млрд, для Індії - 2,1 млрд. У прибутку залишиться і Росія (+262 млн євро). "М'який" сценарій також вигідний для країн, що не входять в ЄС, але меншою мірою.
Британія повинна була визначитися зі схемою виходу з ЄС до 29 березня, однак парламент країни послідовно відкинув всі запропоновані варіанти. Лідери ЄС у четвер погодилися дати Британії відстрочку або до 22 травня, або тільки до 12 квітня - в залежності від того, чи схвалить британський парламент угоду про вихід з ЄС.
Раніше повідомлялося, що лідери ЄС на саміті в Брюсселі одностайно схвалили рішення про відтермінування Brexit на основі двох можливих сценаріїв. Перший варіант передбачає продовжити терміни виходу Британії з ЄС до 22 травня за умови, що угоду буде схвалено Палатою громад до кінця березня. У разі якщо угоду про вихід не буде схвалено, ЄС погодиться на відстрочку Brexit тільки до 12 квітня.
Велика Британія планувала завершити вихід з ЄС 29 березня. Однак парламент двічі відмовився схвалити проект угоди щодо Brexit, запропонований Терезою Мей. При цьому виходити з ЄС без угоди з Брюсселем британський парламент також відмовився.
Детальніше про проблеми виходу Великої Британії з ЄС та можливі їх рішення читайте в матеріалі Віктора Константинова "Останній шанс Терези Мей?" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".