В ООН заявили, що в Європу кожен день прибуває 8 тисяч біженців, та їхній потік не йде на спад. А всі проблеми, які постають перед європейськими урядами, можуть бути лише "верхівкою айсберга", передає Reuters.
В Агентстві у справах біженців УВКБ ООН заявили, що їх попередження не були сприйняті серйозно.
Домінік Барч, заступник координатора з гуманітарних питань ООН в Іраку, сказав, що близько 10 млн людей в цій країні потребують гуманітарної допомоги до кінця року.
Він додав, що якщо іракська почне звільняти місто Мосул від бойовиків ІДІЛ, то необхідно буде перемістити ще 500 тисяч іракців.
Раніше повідомлялося, що США виділять 419 млн доларів у фонд допомоги сирійським біженцям.
Нагадаємо, 18 вересня міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що вважає за необхідне покласти кінець несправедливого розподілу біженців у Європі. Тепер рішення про це розподіл може бути прийняте кваліфікованою більшістю. Таким чином, Німеччина закликає ЄС змусити супротивників квот на біженців їх прийняти.
Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.
Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.
Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".