ООН уважно стежить за арештами демократичних активістів в Гонконзі - The Guardian

Поділитися
ООН уважно стежить за арештами демократичних активістів в Гонконзі - The Guardian Китай використовував поліцейських, які "імовірно видавали себе за осіб, які надають першу допомогу під час арешту поранених протестувальників".
Управління Верховного комісара ООН з прав людини (OHCHR) "пильно стежить" за арештом п'ятнадцяти демократичних лідерів в Гонконзі, нагадуючи уряду території про його зобов'язання по міжнародному праву.

Минулого тижня влада Китаю заарештувала продемократичних лідерів і активістів, у тому числі 81-річного Мартіна Чи, засновника демократичної партії Гонконгу і всесвітньо визнаного правозахисника, медіа-магната Джиммі Лая, а також політичного ветерана та активіста Лі Чеук Яна, повідомляє The Guardian.

Арешти були піддані широкій критиці урядами США, Великобританії і Австралії, і звинуваченнями в тому, що Пекін використовував пандемію в якості прикриття для репресій демократичних лідерів.

У п'ятницю офіс комісара ООН з прав людини заявив, що "уважно стежить за справами, порушеними проти 15 активістів".

"Ми нагадуємо (гонконгському) уряду про його зобов'язання (по міжнародному пакту про громадянські та політичні права), і ми сподіваємося, що уряд буде продовжувати взаємодіяти з усіма зацікавленими сторонами в пошуку рішень для майбутнього блага для всіх", - йдеться в заяві.

У відповідь на заяви Великобританії і США міністерство закордонних справ Китаю звинуватило їх уряди в спробі виправдати антикитайських порушників спокою в Гонконзі".

Звинувачення проти 15 осіб пов'язані з організацією та участю у трьох акціях протесту в минулому році, в тому числі в серпні, в якій взяли участь 1,7 млн осіб.

Протести, які тривали в місті протягом більшої частини минулого року, були викликані законопроектом, який дозволив би видавати людей з Гонконгу в материковий Китай. До того часу, коли уряд Гонконгу погодився відкликати законопроект, протести перетворилися у продемократичний рух, який також закликав до дій проти жорстокості поліції по відношенню до протестувальників під час часто насильницьких зіткнень.

На цьому тижні експерти ООН з прав людини написали уряду Китаю лист з висловленням занепокоєння з приводу "переслідування, залякування і арешту" осіб, що надають медичну допомогу, і працівників охорони здоров'я під час акцій протесту.

Спеціальні доповідачі разом з робочою групою з необґрунтованих затримань повідомили, що вони отримали повідомлення про те, що "велику кількість працівників охорони здоров'я було заарештовано і взято в наручники, або поблизу насильницьких зіткнень, або в ході виконання своїх законних обов'язків в галузі охорони здоров'я".

За повідомленнями, деяких з активістів було заарештовано навіть після пред'явлення посвідчення працівника охорони здоров'я та вони утримувалися під вартою протягом 24 годин без доступу до адвокатів. Також є повідомлення про озброєну поліцію, що патрулює лікарні у повному спорядженні, і про таємних поліцейських, які "імовірно видавали себе за осіб, які надають першу допомогу під час арешту поранених протестувальників".

Також, на цьому тижні поліція заявила, що не допустить проведення щорічних маршів дня солідарності трудящих.

Лі Чеук Ян, заарештований минулого тижня секретар Конфедерації профспілок, заявив, що протести 1 травня будуть продовжені. Лі сказав, що профспілки можуть попросити людей йти групами по чотири людини з дотриманням правил соціального дистанціювання.

"Абсурдно, що поліція хоче заборонити нашу акцію, навіть якщо ми зможемо вжити заходів для задоволення потреб з обмежень на проведення зібрань", - сказав він.

На початку лютого медики Гонконгу вимагали закрити кордону з Китаєм, що зупинити поширення коронавірусу і самостійно впоратися з епідемією. Гонконг є автономною частиною Китаю і його межа функціонує приблизно так само, як і звичайний міжнародний пункт пропуску.

Довгий час у Гонконгу і Центрального Китаю були складні взаємини. В середині червня, у найбільшої акції протесту в Гонконзі брали участь майже два мільйони людей. Жителі міста виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб на материковий Китай, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі