Китайський уряд втручається в Гонконг під приводом пандемії – ЗМІ

Поділитися
Китайський уряд втручається в Гонконг під приводом пандемії – ЗМІ Китай використовує пандемію як прикриття
Гонконгські адвокати стурбовані заявами Пекіна.

На тлі поширення пандемії COVID-19 відносини між вищими представниками Пекіна у справах Гонконгу і гонконгською опозицією значно загострилися. Китайські чиновники бачать в епідемії коронавірусу можливість втручання в управління адміністративного району, однак правозахисники Гонконгу просять їх "проявляти стриманість", пишуть ЗМІ.

За повідомленням Reuters стало відомо, що Ло Хуінінг, високопоставлений китайський чиновник у Гонконгу заявив, що необхідно якомога швидше втілити зусилля з усунення недоліків у правовій системі острова і механізмів забезпечення національної безпеки. Про це він заявив у своїй промові в ході святкування Дня освіти Китаю з національної безпеки в середу.

Асоціація адвокатів Гонконгу негайно відреагувала і закликала Пекін "проявляти стриманість" у своїх коментарях щодо подій у місті. Вони попередили, що такі заяви можуть бути сприйняті як втручання у Гонконг, пише South China Morning Post.

Професійна колегія адвокатів міста опублікувала заяву з посиланням на статтю 22 Основного закону, яка забороняє центральній владі втручатися в місцеві справи. В Асоціації заявили, що цей коментар порушує принцип "одна країна, дві системи", який надає Гонконгу високий ступінь автономії.

Бюро у зв'язках Гонконгу також випустило заяву, яка критикує законодавців за спробу перешкодити обранню голови комітету Палати законодавчі ради.

Голова китайської адміністрації Гонконгу Керрі Лем виступила проти звинувачень у тому, що Пекін втручається в справи міста і зловживає своїми повноваженнями, щоб паралізувати законодавчі процедури.

За її словами, Пекін говорив в рамках своїх законних інтересів, щоб висловити стурбованість з приводу "неприпустимих порушень законодавства.

"Необхідно розуміти, що в рамках системи "Одна країна, дві системи" і Основного закону центральна влада надала Гонконгу високий ступінь автономії, але це не означає, що центральний уряд відмовився від своєї влади", - сказала вона.

На початку лютого медики Гонконгу вимагали закрити кордону з Китаєм, що зупинити поширення коронавірусу і самостійно впоратися з епідемією. Гонконг є автономною частиною Китаю і його межа функціонує приблизно так само, як і звичайний міжнародний пункт пропуску.

Довгий час у Гонконгу і Центрального Китаю були складні взаємини. В середині червня, у найбільшої акції протесту в Гонконзі брали участь майже два мільйони людей. Жителі міста виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб на материковий Китай, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте демонстранти почали вимагати розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки глави китайської адміністрації Гонконгу Керрі Лем.

У грудні ці протести продовжилися. Лідер КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай ніколи не дозволить іноземним силам втручатися в його особливі регіони, включаючи Гонконг. На церемонії, присвяченій 20-й річниці передачі китайському Макао правлінню, Сі похвалив колишню португальську колонію за її патріотизм і лояльність Пекіну і навмисно промовчав про гонконгські протести.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі