Це передбачає нові протести в 2020 році, оскільки рух, який розпочався в червні у боротьбі зі зростаючим впливом Китаю на місто, свідчить про його стійкість.
Сотні тисяч демонстрантів наповнили головні бульвари в центрі міста, повідомляє Bloomberg Daybreak: Australia.
За даними поліції, в акції взяли участь близько двохсот тисяч осіб. Однак відеоспостереження і підрахунки самих учасників протестів говорять як мінімум про вісімсот тисяч протестувальників.
Акцію провели напередодні Дня прав людини, який відзначається у світі 10 грудня.
Нагадаємо, протести у місті спалахнули в середині червня, у найбільшій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Жителі Гонконгу виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб до материкового Китаю, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.
Під час однієї з акцій протестувальники прорвалися до будівлі парламенту. Вони захопили залу засідань і вивісили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми. Декого з активістів затримали.
Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте тепер демонстранти вимагають розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки Керрі Лем.
Докладніше про ситуацію в Гонконзі читайте в матеріалі DT.UA "Майбутнє Гонконгу: до чого призведуть багатотижневі протести" і статті Наталії Бутирської "Боротьба несумісностей" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".