На засіданні Ради з прав людини ООН в Женеві 20 травня буде розглядатися доповідь, в якій міститься заклик тимчасово заборонити використання роботів-вбивць, які розроблюються військовими відомствами Британії, США та Ізраїлю.
Як зазначає Бі-бі-сі, можливе застосування апаратів, відомих як "смертоносні автономні роботи", ставить ряд етичних питань про ведення воєн, а також викликає побоювання, що машини не можуть відрізняти від військових мирного населення у випадку збройного конфлікту.
На відміну від дронів, бойові роботи не потребують операторів на полі бою і здатні самостійно приймати рішення про знищення тих чи інших цілей.
Прихильники впровадження таких роботів стверджують, що насправді вони рятують життя, оскільки виконують небезпечну роботу замість солдатів.
Однак їхні опоненти говорять, що в разі, якщо дії роботів призведуть до значних жертв серед цивільного населення, незрозуміло, хто понесе за це відповідальність.
Мораторій на використання бойових роботів не цілком задовольняє правозахисників, які домагаються повної заборони на застосування "термінаторів", але, як очікується, може дати світовій спільноті час на роздуми. !zn
Читайте також:
Американські військові показали мікробезпілотники у вигляді птахів і жуків
Американець, який мріє знищити світовий порядок, випробував зброю, створену ним на 3D-принтері
Росія на межі наукового прориву: вчені наблизилися до створення штучного розуму