Американець-анархіст роздрукував на 3D-принтері пістолет, що стріляє справжніми патронами

Поділитися
Американець-анархіст роздрукував на 3D-принтері пістолет, що стріляє справжніми патронами Коді Вілсон: "Скрізь, де є комп'ютер та інтернет, користувачі отримають доступ до зброї" © Forbes
25-річний американець успішно випробував Ліберейтор - перший у світі пістолет, повністю надрукований на 3D-принтері, і практично "невидимий" для металошукачів. Влада США вимагає видалити креслення з інтернету.

25-річний американець Коді Вілсон вперше у світі надрукував на 3D-принтері повноцінну модель пістолета і успішно випробував інноваційну зброю.

Зараз будь-який користувач інтернету може знайти креслення цього пістолета у Мережі і створити за ним власну зброю на 3D-принтері (за наявності останнього). Оскільки деталі пластмасові, зброя, що стріляє справжніми патронами, не вловлюється металошукачами. Американська влада почали боротьбу з поширенням креслень, які вже були завантажені більше 100 тисяч разів.

Коді Вілсон, студент Університету Техасу і радикальний анархіст-лібертаріанець, ще у серпні 2012 року заснував в Остіні некомерційну організацію Defense Distributed для реалізації проекту 3D-зброї, доступної будь-кому.

Більше року він удосконалював своє дітище, якому дав ім'я "Визволитель" (Ліберейтор) на честь дешевих однозарядних пістолетів періоду Другої світової війни, і нарешті у травні 2013-го були проведені польові випробування.

"Вердикт такий: ця штука працює. Пістолет випустив стандартний патрон 9x17 без видимих технічних огріхів. Щоправда, трапилася і перша осічка: бойок не вдарив по капсулі і замість пострілу пролунав лише глухий стук", - пише Forbes.

На відміну від сталевого оригіналу, пістолет Вілсона майже повністю складається з термопластика: з цього матеріалу створено 15 з 16 деталей зброї.

Всі вони надруковані на старому промисловому 3D-принтері виробництва Stratasys Dimension вартістю 8000 доларів.

Виняток розробник зробив для бойка, в якості якого використано звичайний цвях. На друк найбільшої деталі пішло чотири години. Пістолет стріляє справжніми кулями калібру 9x17 мм.

Поки технологія зброї дозволяє використовувати лише патрони певного калібру. Коли Вілсон спробував зарядити пістолет калібру 5,7x28 мм, при натисканні курка "Визволитель" просто розірвало. Так "летально" завершилися дебютні випробування винаходу.

- Британський майстер перетворив старий телевізор на променеву зброю

Винахід Вілсона не тільки ставить під сумнів існуючі параметри регулювання ринку зброї, але і загострює конфлікт між державою і прихильниками вільного суспільства.

"Ви можете надрукувати смертоносний пристрій. Звучить страшно, але саме в цьому наша мета. Скрізь, де є комп'ютер та інтернет, користувачі отримають доступ до зброї", - пояснив Вілсон свої цілі.

Новинка вже серйозно стурбувала представників американської влади, які закликали невідкладно зайнятися питанням розповсюдження технологій виробництва зброї.

Конгресмен Стів Ісраел на новини від Defense Distributed відповів законодавчою ініціативою про необхідність розширення "Акта про непомітну зброю" (Undetectable Firearm Act), який забороняє обіг вогнепальної зброї, недоступної до фіксації за допомогою металодетекторів.

Його підтримав сенатор Чарльз Шумер. "Терорист, психічно хвора людина або прихильник радикальних ідей тепер має все для облаштування маленького збройового заводу у себе в гаражі", - пояснив він.

Влада вже вимагала від компанії-розробника видалення з мережі креслень пластмасового пістолета для 3D-принтерів. Хоча компанія виконала вимогу, на безлічі інших серверів, у тому числі на файлообмінному сайті Pirate Bay, залишилися їхні копії.

До речі, сам Вілсон дилему з "Актом про непомітну зброю" обійшов, вжививши у корпус "Визволителя" 170-грамовий сталевий куб. Нефункціональна деталь не занадто обтяжує власника пістолета, і в той же час дозволяє металодетекторам фіксувати його. Рамку вартістю 400 доларів Вілсон встановив прямо на вході у майстерню.

Щоправда, гарантій того, що користувачі інструкції Вілсона теж встановлять у свої "Визволителі" металеву плашку, ніхто дати не може.

15 з 16 деталей зброї створені з пластику
15 з 16 деталей зброї створені з пластику

Тести на полігоні остаточно змусили замовчати і критиків технічного рішення, обраного винахідником. Багато скептиків стверджували, що пластикова зброя не витримає тиску і температури випуску патронної гільзи і при пострілі деформується або вибухне. Але в Defense Distributed придумали, як вирішити складне завдання. Вілсон продемонстрував журналістам відео, на якому надруковано пластиковий стовбур, закріплений на звичайному корпусі, що стріляє десять разів поспіль патронами 9x17 й лише на одинадцятому колі ламається.

Винахідник зізнається, що й сам не до кінця розуміє, як став можливим подібний ефект. Важливу роль могло зіграти рішення попередньо опустити стовбур у посудину з ацетоном. Хімічна обробка зброї робить рельєф більш гладким і дозволяє уникнути додаткового тертя.

Модель принтера, яку використовувала Defense Distributed, також допускає друк при температурі 75 градусів за Цельсієм. Термічна запатентована технологія Stratasys надає "Визволителю" велику механічну міцність.

Мета Defense Distributed - адаптувати технологію до бюджетних моделей принтерів, на кшталт Replicator від Makerbot за 00 і ще більш дешевого RepRap, що створений ентузіастами і використовує вільний "софт". На випадок псування стовбура у Вілсона готовий вихід: його пістолет використовує знімний стовбур, який можна змінити протягом декількох секунд.

Автор смертоносного проекту не надто переймається щодо дискусій навколо свого винаходу.
Торішня бійня у массачусетській школі "Сенді Хук", коли 20-річний Адам Ланца поодинці розстріляв 12 дітей і 6 дорослих, лише прискорила реалізацію ініціатив Вілсона з обходу федеральних заборон в частині обігу зброї. Поки Конгрес накладав вето на магазини місткістю понад 10 патронів, Defense Distributed представила надрукований на 3D-принтері 30-патронний магазин для напівавтоматичних гвинтівок AR-15 і "Калашникова".

У березні Вілсон і його соратники виклали на YouTube відео, в якому з гордістю демонстрували надрукований ресивер (нижню частину гвинтівки - рамку з курком) AR-15 з потенціалом в декілька сотень пострілів. Саме обіг ресиверів обмежують американські закони.

Таким чином, скориставшись порадами Defense Distributed, будь-який власник 3D-принтера отримав інструкцію, як обійти заборони. Всі інші деталі гвинтівки не важко замовити поштою. !zn

Читайте також:

Американці придумали "розумну зброю", яка буде розпізнавати господаря

Ажіотажний попит на зброю у США спустошив полиці магазинів

"Ганебний день для Вашингтона": Сенат провалив антизбройовий проект Обами

Американці представили снайперську гвинтівку на Linux з Wi-Fi

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі