Офшори допомагали Асаду вести війну – Süddeutsche Zeitung

Поділитися
Офшори допомагали Асаду вести війну – Süddeutsche Zeitung У "Панамських документах" фігурують родичі Асада © presidentassad.net
Асад в змозі продовжувати війну в Сирії сьогодні, незважаючи на міжнародні санкції. Офшорні компанії допомагають йому в цьому фінансово.

Офшорні компанії ідеально підходять Сирії - країні, яка хоче обійти міжнародні санкції, пише німецька газета Sueddeutsche Zeitung.

Як свідчать "Панамські документи", саме так сирійському уряду вдавалося обходити санкції, введені проти нього у 2011 році. Важливу роль у цьому зіграла опинилася в епіцентрі скандалу з офшорами панамська фірма Mossack Fonseca (Mossfon). Mossfon вела кількох підставних компаній, які були до режиму Асада в безпосередній близькості. Сама компанія заперечує свою причетність до ведення такого бізнесу.

При цьому, згідно з журналістським розслідуванням, десятки людей і компаній, з якими Mossfon мабуть, вела співпрацю, щоб допомагати обійти санкції. Але ніде це не мало таких серйозних наслідків, як в Сирії, підкреслює автор статті.

"Те, що Асад в змозі продовжувати свою невпинну війну і сьогодні, пояснюється тим, що, незважаючи на міжнародне ембарго, режим отримує стабільне постачання пальним для танків і військових літаків. Більша частина поставок приходить, на думку експертів, через Арабські Емірати", - йдеться в статті.

Влада США вважає фірму Maxima Middle East Trading ключовим пунктом складного переплетення компаній в ОАЕ, Сирії, Швейцарії та Нідерландах, які нібито постачали пальне в Сирію за підробленими документами. У зв'язку з цим США у 2014 році ввели санкції проти компанії та її директора. Згідно з "Панамським документів", Maxima Middle East Trading була зареєстрована в 2012 році як раз Mossack Fonseca, а в 2013 році (через два роки після початку громадянської війни в Сирії) вона допомагала їй з відкриттям рахунку в Syria International Islamic Bank, проти якого також були введені санкції.

Також у контрабанді бензину брали участь компанії Pangates International Corporation Ltd. і Abdulkarim-Group, які також перебували у списку санкцій і мали зв'язки з Mossfon.

Найбагатший підприємець Сирії, "найважливіший фінансист сирійського режиму" і двоюрідний брат президента Башара Асада Рамі Махлуф – він не раз згадується в "панамських документах". США ввели санкції проти Махлуфа ще в 2008 році. Вже на той момент він був клієнтом Mossack Fonseca.

Крім Рамі Махлуфа, "Панамських документах" фігурують і три його брата - Хафіз Махлуф, який тимчасово керував катувальної в'язницею в Дамаску також передбачається, що він є ініціатором застосування хімічної зброї проти міста Гута в серпні 2013 року), і офіцер спецслужб Ейад Махлуф, підозрюваний у вбивствах мирних сирійських громадян. Проти всіх них ЄС ввів санкції у 2011 році. Всі вони були власниками часток в компаніях, якими Mossfon активно керував аж до 2012 року.

Згідно з "панамськими документами", власником часток принаймні півдюжини офшорних фірм, яким належала нерухомість у Великобританії, був чоловік на ім'я Сулейман Маруф, якого називали "посередником Асада". Через десять місяців Маруф опинився в списку санкцій ЄС. Але він все ж залишився клієнтом компанії, а в 2014 році після наданої МЗС Великобританії тиску його викреслили з чорного списку ЄС "за відсутністю міцних доказів".

Читайте також: Посол США прогнозує відсутність наслідків для України через "панамські документи"

3 квітня Центр досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками і відомими спортсменами.

Розслідування базується на 2,6 терабайта даних, які включають в себе 11,5 млн документів з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі - панамської юридичної фірми Mossack Fonseca.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі