Оприлюднення "панамського архіву", в якому містяться відомості про офшорні компанії політиків, не матимуть негативних наслідків для України, заявив посол США в Україні Джеффрі Пайетт.
"Що стосується конкретних звинувачень на адресу президента Порошенка, я зверну вашу увагу на дуже чітку заяву радника Білого дому на цьому тижні, в якому зазначаються як пріоритети нашої політики щодо підтримки України в її боротьбі проти корупції, так і наша позитивна оцінка тих кроків, які зробили президент, уряд і парламент у протидії корупції", - сказав Пайетт журналістам у Києві.
3 квітня Центр з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками і відомими спортсменами.
Розслідування базується на 2,6 терабайта даних, які включають в себе 11,5 млн документів з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі - панамської юридичної фірми Mossack Fonseca.
В матеріалах фігурує і президент України Петро Порошенко, який створив у 2014 році три офшорні компанії.
6 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що основною метою створення компанії Prime Asset Partners Limited на Британських Віргінських островах було створення спеціального підприємства (SPV) для передачі бізнесу в управління банку Rothschild, а не мінімізація податкової бази, як у інших учасників скандалу Panama papers.
Оглядач Atlantic Council Андерс Аслунд заявив, що незважаючи на публічну підтримку президента Петра Порошенка, після офшорного скандалу позиція США і МВФ по відношенню до України стане більш жорсткою.