Порошенко просить відокремити його від інших учасників скандалу Panama papers

Доповнено
Поділитися
Порошенко просить відокремити його від інших учасників скандалу Panama papers Порошенко заявляє, що його компанія створювалася як SPV для передачі бізнесу в управління
Президент України говорить, що його компанія створювалася як SPV для передачі бізнесу в управління.

Основною метою заснування компанії Prime Asset Partners Limited (британські віргінські острови) на Британських Віргінських островах було створення спеціального підприємства (SPV) для передачі бізнесу в управління банку Rothschild, а не мінімізація податкової бази, як у інших учасників скандалу Panama papers, заявляє президент України Петро Порошенко.

"Я зробив це не для мінімізації податків, це було повністю публічне дію. Це підприємство не отримало жодного пенса з України", – заявив він на прес-конференції в Токіо в середу.

"Є різниця у випадках в Росії, Ісландії та решти світу: у нас був абсолютно прозорий процес та його метою було відокремлення бізнесу від політики і створення довіри. Немає іншого шляху як створення незалежної компанії та передачі відомого банку", - додав глава української держави.

Порошенко підкреслив, що у створеній компанії немає статутного капіталу і відкритих рахунків, так як принциповою позицією була відсутність операцій через неї, а єдиною метою - передача добре відомих активів президента в "сліпий" траст банку з хорошою репутацією, який і висунув певні умови по створенню такого SPV.
За його словами, корпорація "Рошен" - одна з кращих в Україні і в її структурі власності ніколи не було жодної офшорної структури.

Порошенко нагадав, що як тільки став президентом, заявив про готовність продати свій бізнес, однак покупців не знайшлося через війну в Україні і арештів частини цих активів в Росії. Глава держави додав, що юридичні зобов'язання продати активи відсутні, проте він хотів бути першим у країні політиком, який би абсолютно прозоро відділив бізнес від політики за допомогою механізму, яким користуються політики в усьому світі.

Відповідаючи на питання про розслідування в зв'язку з появою "Panama papers", Порошенко висловив думку, що стосовно нього потреби в такому розслідуванні немає, так як операції продажу були відсутні, а всі інші операції і їх цілі були прозорі.

"Але якщо ви хочете розслідувати - то, будь ласка", - сказав президент.

Порошенко уточнив, що угода про передачу його частки в "Рошен" в "сліпий" траст Rothschild вже підписано, і він не може його розірвати до моменту, поки не перестане бути президентом.

3 квітня Центр по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численних офшорних компаніях, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами.

Розслідування базується на 2,6 терабайта даних, які включають в себе 11,5 млн документів з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі - панамської юридичної фірми Mossack Fonseca.

У матеріалах ICIJ, ідеться про те, що президент України Петро Порошенко ще не передав свої активи в "сліпий траст", як він заявляв раніше, проте для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створені три офшорних компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.

За даними прес-служби корпонації "Рошен", наданими ZN.UA, у Києві податки платять три юридичні особи: ДП "КК "РОШЕН", ПАТ "Київська кондитерська фабрика "Рошен" та Мережа фірмових магазинів "Рошен" ДП "Ізюмінка". Загалом вони сплатили за 2015 рік загальнодержавних та місцевих податків і зборів на суму 1,15 млрд грн.

Читайте також: Обама прокоментував скандал із панамськими офшорами

Повідомлялося, що Порошенко ще до перемоги на виборах заявив ZN.ua про те, що в 2005 році передав "Рошен" в управління фонду.

Епопея з продажем "Рошен" триває з квітня 2014 року. Напередодні президентських виборів Порошенко заявив, що готовий продати концерн, однак, своєї обіцянки досі так і не виконав. Продажу "заважали" то криза, то Росія, то відсутність покупців. Нарешті у січні 2016 року Порошенко заявив про передачу корпорації "Рошен" у "сліпий траст".

У світлі вищенаведеного, незрозуміло, чому свої активи Порошенко передає у "сліпий траст" сам, а не фонд, якому вони, за його словами, були передані в управління ще в 2005 році?

Повне інтерв'ю Порошенко ZN.ua у 2013 році можна прочитати тут.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі