"Якщо США дадуть ствердну відповідь, я поїду, це не проблема", - заявив Гюлен.
Він також закликав провести незалежне міжнародне розслідування звинувачень на його адресу з боку турецької влади. "Якщо звинувачення встоять, я прийму те, що вони хочуть. Однак вони не представили жодних конкретних доказів і не дали відповідь на мою пропозицію", - заявив Гюлен. Він також вважає, що влада Туреччини використовує спробу перевороту, щоб виправдати гоніння на його рух "Хизмет".
Спроба військового перевороту сталася в ніч з 15 на 16 липня, проте вона завершилася повним провалом. Гюлен свою участь у перевороті спростував. Через спроби перевороту, в ході першої хвилі чисток, не менше 60 тисяч осіб були затримані, звільнені або відсторонені від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецькі власті вважають недостатньо лояльними до президента Ердогана.
Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана DT.UA.