Президент США 3 останні кілька днів проводить з офіційними візитами в Африці. На даний момент він вже побував на батьківщині свого батька - в Кенії, і в понеділок вже прилетів а Ефіопію.
Як написав у своєму Twitter сам Обама, він гордий, що став першим американським президентом, який відвідав Кенію. Як відзначає BBC, візит Обами в Ефіопію також став першим в історії американських президентів.
Proud to be the first American President to visit Kenya. Happy to see family, and to talk with young Kenyans about the future.
- President Obama (@POTUS) 24 июля 2015
В Кенії, зокрема, Обама відвідав Міжнародний саміт підприємництва, а також переговорив з лідерами Кенії, Уганди, а також главою МЗС Судану.
У своїй промові до народу Кенії, Обама висловив надію на перспективне майбутнє Кенії, однак в черговий раз привернув увагу кенійської влади до обмеження прав людини, зокрема - гомосексуальної орієнтації. В уряді Кенії попереджали дипломатів США, що сподіваються, що Обама навіть не буде піднімати це питання.
Обама також сказав багато теплих слів кенії, однак наголосив, що корупція, племінне мислення та етнічна нетерпимість може зруйнувати країну. "Кенія знаходиться на роздоріжжі", - попередив Обама.
Як повідомляє ряд західних ЗМІ, у президента Кенії Ухуру Кеньятта нагадування про питання обмеження прав людини викликало неприкрите роздратування.
У понеділок Обама прилетів в столицю Ефіопії Аддіс-Абебу, де, зокрема, планує обговорити питання безпеки країн Африки через зростаючу загрозу ісламізму на континенті. Як зазначає BBC, Ефіопія є одним з найближчих союзників у боротьбі проти африканських ісламістів, однак цей візит також викликав невдоволення багатьох правозахисників в США, так як Ефіопія залучена в безліч скандалів з порушенням прав людини і свободи слова.
У рамках свого візиту в Обама спільно з лідерами африканських країн також обговорили проблеми безпеки через війнц в Південному Судані, і розглянули варіанти введення санкції щодо країни.
В Кенії та інших африканських державах зростає загроза від радикальних ісламістів, які періодично влаштовують теракти. Так, у квітні 2015 року в кенійському місті Гарісса терористи розстріляли 147 осіб в університеті.