Обама "виграв" приєднання Індонезії до Транс-Тихоокеанського партнерства - Guardian

Поділитися
Обама "виграв" приєднання Індонезії до Транс-Тихоокеанського партнерства - Guardian Президенти Індонезії і США погодили угоду щодо ЗВТ © Jokowi Widodo Twitter
Президент Індонезії пообіцяв підписати угоду.

Президент США Барак Обама виграв згоду влади Індонезії на приєднання цієї країни Південно-Східної Азії до Транс-Тихоокеанського партнерства - зоні вільної торгівлі, нещодавно сформованої з 12 країн.

Як повідомляє The Guardian, на зустрічі з Обамою, президент Індонезії Джокові Відодо заявив про те, що він підпише договір про приєднання до ЗВТ.

Як зазначив Відодо, Індонезія є відкритою і найбільшою економікою Південно-Східної Азії, з населенням близько 250 мільйонів. Індонезійський президент впевнений, що участь в Транс-Тихоокеанському партнерстві допоможе його країні в повній мірі реалізувати її економічний потенціал.

У той же час, видання відзначає, що Індонезія має традицію економіки протекціонізму (захисту національного виробника - ред.), тому президент може зіткнутися з протестними настроями щодо приєднання до однієї з найбільших в світі зон вільної торгівлі.

Індонезія є найбільшою мусульманською країною в світі.

На думку президента Обами, ТТП на даний момент має найкращі трудові та екологічні стандарти серед інших ЗВТ, в яких бере участь США.

Як повідомлялося, на початку жовтня 12 держав, включаючи США, погодили створення ЗВТ Транс-Тихоокеанське партнерство.

Ця угода стане для США найбільшою торговою угодою за останні 20 років, з часів підписання ЗВТ з Канадою і Мексикою

У той же час, членами нової "мегазони" вільної торгівлі в Азійсько-Тихоокеанському регіоні стали не лише США та азійські країни. У ТТП беруть участь Австралія, Бруней, В'єтнам, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, Сінгапур, Чилі і Японія.

Примітно, що спочатку Транстихоокеанскепартнерство не був проектом США, його заснували чотири країни по обидві сторони Тихого Океану - Бруней, Чилі, Нова Зеландія і Сінгапур в 2005-2006 роках. Пізніше інтерес до даного торгового партнерства виявили ще вісім країн, таких як США, Канада, Австралія, Мексика, В'єтнам, Малайзія, Філіппіни і Перу.

Китай залишився "за бортом угоди", причому сам Обама, коментуючи узгодження документа, підкреслив, що він, крім економічних вигод для сторін договору, є противагою зростаючому впливу Китаю в регіоні.

Переговори тривали п'ять років. При укладенні загальної угоди, нова ЗВТ вбере в себе дві п'яті світової економіки і третю частину всієї світової торгівлі.

Найбільшою ЗВТ в світі на даний момент є формат АСЕАН+Китай.

Раніше повідомлялося, що паралельно з переговорами про ТТП, завершуються переговори про створення іншої рекордної зони вільної торгівлі - між США та Євросоюзом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі