Державний секретар США Джон Керрі висловив упевненість, що учасники переговорів досягнуть консенсусу щодо амбітної торгового угоди по зоні вільної торгівлі під назвою "Транстихоокеанське партнерство" (TTP - англ.), сторонами якого можуть стати до 12 країн.
Такий оптимізм Кері висловив у п'ятницю, перебуваючи з візитом у В'єтнамі.
"Ми зможемо завершити переговори до кінця року", - сказав Керрі на зустрічі зі студентами в Ханої.
Він також порівняв переговори по створенню ТТП з переговорами щодо іранської ядерної програми, яка, зазначив Керрі, в кінцевому підсумку закінчилася угодою, передає Reuters.
Транстихоокеанське партнерство є проектом, заснованим чотирма країнами по обидві сторони Тихого Океану - Брунеєм, Чилі, Новоїю Зеландіює та Сінгапуром у 2005-2006 роках. Пізніше інтерес до даного торгового партнерства виявили ще вісім країн, таких як США, Канада, Австралія, Мексика, В'єтнам, Малайзія, Філіппіни і Перу. З 2008 року тривають переговори щодо приєднання цих країн до угоди, однак поки консенсус не досягнуто.
ТТП у складі США та інших 11 країн буде представляти із себе одну з найбільших у світі "мега-регіональних" зон вільної (безмитної) торгівлі з сукупним ВВП в 28 трильйонів доларів. При укладанні загальної угоди, нова ЗВТ вбере в себе дві п'ятих світової економіки і третю частину всієї світової торгівлі.
Як вважає ряд експертів по всьому світу, через створення нової ЗВТ США збирається відновити вплив в Азіатському-Тихоокеанському регіоні. У той же час, Китай, що зміцнюється в регіоні , не бере участь у переговорах і досить обережно ставиться до таким ініціатив оточуючих його держав.
Найбільшою ЗВТ в світі на даний момент є формат АСЕАН+Китай.
Раніше повідомлялося, що паралельно з переговорами про ТТП, завершуються переговори про створення іншої рекордної зони вільної торгівлі - між США та Євросоюзом.