США і 11 країн погодили створення ЗВТ "Транстихоокеанське партнерство"

Представники США та 11 держав Тихоокеанського узбережжя досягли історичної угоди щодо договору про Транстихоокеанське партнерство. Ця угода стане для США найбільшою торговою угодою за останні 20 років, з часів підписання ЗВТ з Канадою і Мексикою (НАФТА), пише Bloomberg.
Договір передбачає взаємне скасування понад 18 тисяч податків і зборів для 12 учасників ТТП. Обама також розцінює підписання даного договору як один з пунктів концепції США "повороту до Азії".
У той же час, членами нової "мегазони" вільної торгівлі в Азійсько-Тихоокеанському регіоні стали не лише США та азійські країни. У ТТП беруть участь Австралія, Бруней, В'єтнам, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, Сінгапур, Чилі і Японія.
Примітно, що спочатку Транстихоокеанскепартнерство не був проектом США, його заснували чотири країни по обидві сторони Тихого Океану - Бруней, Чилі, Нова Зеландія і Сінгапур в 2005-2006 роках. Пізніше інтерес до даного торгового партнерства виявили ще вісім країн, таких як США, Канада, Австралія, Мексика, В'єтнам, Малайзія, Філіппіни і Перу.
Китай залишився "за бортом угоди", причому сам Обама, коментуючи узгодження документа, підкреслив, що він, крім економічних вигод для сторін договору, є противагою зростаючому впливу Китаю в регіоні.
"Коли 95% наших потенційних споживачів живуть за межами наших кордонів (США - ред.), ми не можемо дозволити країнам як Китай писати правила світової економіки", - заявив Обама.
Переговори тривали п'ять років. При укладенні загальної угоди, нова ЗВТ вбере в себе дві п'яті світової економіки і третю частину всієї світової торгівлі.
Найбільшою ЗВТ в світі на даний момент є формат АСЕАН+Китай.
Раніше повідомлялося, що паралельно з переговорами про ТТП, завершуються переговори про створення іншої рекордної зони вільної торгівлі - між США та Євросоюзом.
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
