Президент США Барак Обама виступив на захист кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон та піддав критиці заяву Федерального бюро розслідувань щодо відновлення розслідування у справі про електронні листи колишнього Держсекретаря США.
"На мою думку існує норма, що під час розслідування ми не оперуємо на інсинуації, ми не оперуємо неповною інформацією, ми не працюємо на основі витоків інформації. Ми оперуємо конкретними рішеннями, які вже зроблені", - сказав Обама в інтерв'ю NowThisNew, повідомляє Reuters.
Раніше Обама заявляв, що не втручатиметься в процес розслідування.
Нагадаємо, що Федеральне бюро розслідувань США знову приступило до розслідування у справі про електронну пошту кандидата в президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон за 11 днів до виборів президента США.
8 серпня стало відомо, що Мін'юст США закрив справу про листуванні Хіларі Клінтон, а Держдепартамент відновив розслідування.
Раніше Хілларі Клінтон, яка вважається фаворитом в боротьбі за висунення кандидатом на пост президента США від Демократичної партії на виборах 2016 року, відкинула висунуті їй звинуваченняу використанні особистої електронної пошти для службового листування секретного характеру.
Нагадаємо, в березні 2015 року стало відомо, що Клінтон, яка займала пост держсекретаря з 2009 по 2013 рік, відправляла робочі листи з особистої електронної пошти, а не з урядової. Сама Клінтон стверджує, що в особистому листуванні не передавала секретної інформації. ФБР не знайшло в її діях ознак злочину.
У середині червня російські хакери зламали базу даних Демократичної партії США. Вони отримали доступ до бази даних, зібраної на кандидата на посаду президента США від Республіканської партії Дональда Трампа, а також змогли прочитати всі електронні листи і трафік чатів комітету. При цьому кіберзлочинці не отримали доступу до фінансової інформації або особистої інформації спонсорів партії.
За даними ЗМІ, також піддалися атакам комп'ютери і мережі інших американських політичних організацій, а також основних претендентів на пост президента США Хілларі Клінтон і Дональда Трампа.
У травні нинішнього року директор національної розвідки США Джеймс Клеппер попередив, що хакери, які працюють в інтересах іноземних держав, ведуть стеження за кандидатами на пост президента США.