Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США знову приступає до розслідування у справі про електронну пошту кандидата в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон.
"Через обставини, що не відносяться до справи, у ФБР дізналися про існування електронних повідомлень, які мають відношення до розслідування", - йдеться в листі директора ФБР Джеймса Комі юридичному комітету сенату США, повідомляє NBC News.
Він додав, що ФБР робить відповідні кроки для того, щоб слідчі могли вивчити ці електронні повідомлення й визначити, чи містять вони секретну інформацію, а також оцінити їх важливість для розслідування.
Лист Комі з'явився за 11 днів до виборів президента США 8 листопада.
Нагадаємо, кандидат в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон виграла третій, заключний раунд передвиборчих теледебатів з кандидатом від Республіканської партії США Дональдом Трампом. В підтримку Клінтон висловилися 52% респондентів з числа телеглядачів, опитаних телекомпанією CNN і дослідницькою службою ORC. 39% опитаних вважають, що переможцем у теледебатах став Трамп.
8 серпня стало відомо, що Мін'юст США закрив справу про листуванні Хіларі Клінтон, а Держдепартамент відновив розслідування.
Раніше Хілларі Клінтон, яка вважається фаворитом в боротьбі за висунення кандидатом на пост президента США від Демократичної партії на виборах 2016 року, відкинула висунуті їй звинуваченняу використанні особистої електронної пошти для службового листування секретного характеру.
Нагадаємо, в березні 2015 року стало відомо, що Клінтон, яка займала пост держсекретаря з 2009 по 2013 рік, відправляла робочі листи з особистої електронної пошти, а не з урядової. Сама Клінтон стверджує, що в особистому листуванні не передавала секретної інформації. ФБР не знайшло в її діях ознак злочину.
У середині червня російські хакери зламали базу даних Демократичної партії США. Вони отримали доступ до бази даних, зібраної на кандидата на посаду президента США від Республіканської партії Дональда Трампа, а також змогли прочитати всі електронні листи і трафік чатів комітету. При цьому кіберзлочинці не отримали доступу до фінансової інформації або особистої інформації спонсорів партії.
За даними ЗМІ, також піддалися атакам комп'ютери і мережі інших американських політичних організацій, а також основних претендентів на пост президента США Хілларі Клінтон і Дональда Трампа.
У травні нинішнього року директор національної розвідки США Джеймс Клеппер попередив, що хакери, які працюють в інтересах іноземних держав, ведуть стеження за кандидатами на пост президента США.