Сенат Конгресу США схвалив законопроект про підвищення стелі держборгу і відновлення фінансування уряду. За ухвалення законопроекту проголосував 81 сенатор, проти - 18. Пізніше проект бюджету було підписано президентом Бараком Обамою.
Документ передбачає відновлення бюджетних асигнувань на повноцінну роботу федеральних міністерств і відомств до 15 січня і таке підвищення стелі держборгу, яке дозволить США продовжити запозичення до 7 лютого. Передбачається, що демократична адміністрація США і республіканська опозиція у Конгресі домовляться про параметри бюджету на 2014 фінансовий рік, який вже розпочався у США 1 жовтня, і про середньострокові заходи щодо скорочення держвидатків.
Слідом за Сенатом за цей законопроект проголосувала Палата представників. Таким чином, бюджетний компроміс підтримали 285 депутатів Конгресу, у тому числі всі 200 демократів, проти були 144 людини, всі республіканці.
Прийнятий законопроект став результатом компромісних домовленостей між демократами і республіканцями в Сенаті. Проект бюджету, що дозволяє відновити роботу держустанов та підвищити межу держборгу США, підписано президентом Бараком Обамою.
Причиною нинішньої кризи стали розбіжності з приводу реформи охорони здоров'я - однієї з найважливіших ініціатив президента Барака Обами. Республіканці відмовилися затверджувати бюджет без пунктів про її скасування або перенесення термінів набуття чинності.
Федеральні органи влади частково закрито з 1 жовтня через відсутність бюджету, а з 17 жовтня країні загрожував би дефолт через відсутність санкції Конгресу на нові запозичення.
Стелі держборгу США в розмірі 16,7 трлн доларів, встановленої законом, було досягнуто ще в травні. Відтоді Міністерство фінансів використовувало так звані екстраординарні заходи, щоб уникнути дефолту за борговими зобов'язаннями країни. Ці заходи, як раніше попередив глава американського мінфіну Джейкоб Лью, могло бути вичерпано вже сьогодні.
Республіканці пропонують свою стратегію - не підвищувати стелю держборгу, а скорочувати видатки, однак перед загрозою дефолту їм довелося йти на поступки. Передбачається, що представники обох палат проведуть переговори з фінансових реформ і доповідатимуть Конгресу про результати до 13 грудня.
Угода передбачає фінансування уряду до 15 січня 2014 року і піднімає стелю держборгу до 7 лютого. Нинішній ліміт держборгу $ 16,7 трлн було вичерпано у травні цього року. !zn
Читайте також:
За кілька годин до дефолту в сенаті США знайшли компроміс щодо бюджету і держборгу
Обама схвалив бюджетний компроміс, що дозволяє США уникнути дефолту
Обама визнав, що вашингтонська політика досягла стану "розвалу"