За кілька годин до дефолту в сенаті США знайшли компроміс щодо бюджету і держборгу

Поділитися
За кілька годин до дефолту в сенаті США знайшли компроміс щодо бюджету і держборгу В американському сенаті знайшли можливість уникнути дефолту. © hrw.org
Деталі угоди між республіканцями і демократами поки не відомі, але дефолту вдасться уникнути.

Лідерам демократів і республіканців в сенаті конгресу США вдалося досягти компромісу щодо підвищення стелі держборгу і відновлення роботи уряду. Про це повідомила сенатор Келлі Айотт (республіканка від штату Нью-Гемпшир).

"Наскільки я розумію, вони дійшли згоди, але нехай вони самі оголосять про це", - сказала законодавець, прямуючи на засідання республіканської фракції, де планується обговорити деталі бюджетно-фінансової угоди.

Очікується, що лідери сенату оголосять про результати переговорів протягом сьогоднішнього дня. У сенаті і палаті представників обговорюється також можливість прискореного голосування по законопроекту, що передбачає підвищення стелі держборгу і відновлення роботи уряду.

План виходу з кризи, який намагаються узгодити лідери сенату, повинен отримати схвалення в обох палатах конгресу. Після цього документ повинен підписати президент.

На всі ці процедури у адміністрації Барака Обами і парламенту залишилося менше доби. В іншому випадку вже в четвер, 17 жовтня, уряд найбагатшої країни світу вперше в історії може опинитися під загрозою технічного дефолту за своїми фінансовими зобов'язаннями.

Американський уряд частково не працює вже 16-й день через відсутність федерального бюджету на 2014 фінансовий рік, що почався 1 жовтня, а також нездатність адміністрації і конгресу домовитися про його тимчасове фінансування. Лідери республіканської опозиції, під контролем якої знаходиться палата представників конгресу, вимагали від демократів скасування прийнятої раніше реформи системи охорони здоров'я. Білий дім відмовлявся йти на поступки.

За даними Мінфіну США, до 17 жовтня у нього можуть закінчитися валютні резерви для оплати державних боргових зобов'язань. Стелю держборгу США в розмірі 16,7 трлн доларів, встановлену законом, було досягнуто ще в травні. З тих пір Мінфін використовує "екстрені заходи", щоб уникнути дефолту.

В Білому домі тим часом вважають, що нинішня криза - це свідчення сили, а не слабкості американської демократії. За словами прес-секретаря президента США Джея Карні, "велич демократії в тому і полягає, що вона допускає вільні і відкриті дебати і дає вільно обраним представникам американського народу - як і будь-якого народу, де була демократія, - можливість бути почутими, - сказав він. - Саме у цьому і полягає ситуація в даному випадку, навіть коли панує сумбур, а підсумки дебатів не ідеальні". !zn

Читайте також:

Обама визнав, що вашингтонська політика досягла стану "розвалу"

Fitch не виключає зниження рейтингу США

Сенат США планує знайти вихід з бюджетної кризи вже у вівторок

Республіканці запропонували Обамі новий план врегулювання кризи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі