NYT розповідає, як впоратися з важкими ситуаціями

Поділитися
NYT розповідає, як впоратися з важкими ситуаціями © pixabay/mohamed_hassan
Іноді навіть прості кроки можуть допомогти.

Протягом тривалого періоду пандемії COVID-19, біль і страждання стали частиною життя людей. Але є спосіб полегшити страждання та впоратися з важкими ситуаціями, пише The New York Times.

«Як психолог, я часто пояснюю різницю між болем і стражданням. Біль сам по собі може бути важким. Але лише коли його не приймати, він перетворюється на страждання. Після підтвердження переживань я закликаю своїх клієнтів боротися з проблемами, приймаючи їх. Це називається радикальним прийняттям», - каже психолог Дженні Тайтз.

Радикальне прийняття означає розпізнавання свого емоційного чи фізичного страждання — як через незначні проблеми так і через більш значущі ситуації, як-от подолання хронічної хвороби, для прикладу.

«Хоча це звучить дивно, прийняття негативних обставин може допомогти вам почуватися краще. Життя регулярно і неминуче включає емоційний стрес, гнів, страх через стан здоров’я. Але якщо не прийняти це, ми опинимося у пастці своїх негативних емоцій», - додає психолог.

Звичні способи того, як ми справляємося зі складними ситуаціями, як-от прикидатися, що все добре або поводитися стримано, коли відчуваємо образу, зрештою виснажують, а не допомагають. Саме тут і з’являється радикальне прийняття. Це різниця між тим, щоб прийняти вашу тривогу та уникати її.

«Багато моїх клієнтів спочатку плутають прийняття з примиренням із поганим самопочуттям. Психологічно, прийняття — це активна позиція, яка насправді сприяє змінам, допомагаючи нам керувати своїми емоціями, щоб ми могли вирішувати проблеми. Наприклад, «емоційне переїдання» може бути реакцією на погане самопочуття через зайву вагу, але насправді, як тільки ви позбавитеся від докорів, буде легше вибрати здорову їжу», - додає Тайтз.

За словами психологів, механізми наближення до радикального прийняття передбачають: розпізнати та зробити паузу, щоб помітити проблему; прийняти свій поточний досвід; дослідити, точно визначаючи, що відбувається у вашому розумі та тілі і зрештою, співчуття до себе.

Вибираючи прийняття в напружених ситуаціях, ви звикнете приносити уважність до моментів свого життя, коли вам це потрібно найбільше. Як бонус, дослідження також показали, що практика радикального прийняття зменшує схильність до депресії, тривожність, хронічний біль, покращує стосунки з іншими людьми та самопочуття.

Якщо практика радикального прийняття виглядає, як велика зміна вашої особистості, психологи пропонують «методи», що можуть допомогти покращити душевний спокій та якість життя.

Негативні думки

Щоб почати приносити більше прийняття у своє життя, замість того, щоб пасивно впадати в негативне мислення, помічайте думки, як от «Чому я?», що перешкоджають вашій здатності впоратися зі складними ситуаціями. Потім подивіться на ситуацію так, якою вона є насправді. Коли ви занурені в думки про те, що життя несправедливе чи важке, навіть якщо це правда, неможливо впоратися із проблемами.

Поважайте свої емоції

Хоча прийняття допоможе вам почуватися краще, це не спосіб уникнути своїх почуттів. Емоції передають нам інформацію і можуть спонукати до корисних дій, коли вони ґрунтуються на реаліях, а не на історіях, які «крутить» наш розум.

Експериментуйте з прийняттям своїх емоцій і використовуйте їх, щоб надихнути себе. Якщо ви почуваєтеся самотніми, а не пасивно прокручуєте соціальні мережі та думаєте, що у вас ніколи не буде такого веселого життя, яке показують публікації в соцмережах, поважайте свій смуток як знак того, що ви соціальна істота. Ви можете бути здивовані тим, наскільки прийняття допомагає, оскільки боротьба з емоціями шляхом їх придушення часто має зворотний ефект.

Позбутися напруги

Один із простих способів застосувати радикальне прийняття в ситуаціях — це привернути увагу до свого обличчя. Багато експертів кажуть, що поряд з вашими думками та підходом до своїх емоцій ваш вираз обличчя впливає на те, як ви почуваєтесь.

Тому в моменти, коли ви хочете покращити свою здатність приймати те, що є, а не агресивно лютувати, спробуйте прийняти більш розслаблений, спокійний вираз обличчя. Якщо ви розчаровані, що витрачаєте багато свого часу в довгій черзі, спробуйте усміхнутися, злегка піднявши губи, що автоматично зніме напругу з обличчя і полегшить ваш емоційний стан.  Це «напівусмішка» для себе, а не для когось. Змінивши вираз обличчя таким чином, ви будете почуватися краще, вважають психологи.

«Коли ми пом’якшуємо вираз обличчя, ми заспокоюємо свій розум», – додає Тайтз.

Активні дії

Справжнє прийняття також поширюється на вашу поведінку. В будь-який момент ви можете або вибрати агресію, як метод «протесту» проти негативної ситуації, або вибрати готовність діяти, відповідно до реальної ситуації. Оскільки життя сповнене речей, яких ми боїмося, впоратися з ними з ентузіазмом буде приємніше та ефективніше.

«Важливо узгоджувати ваш розум та поведінку», - вважає психолог.

Зміни

Не треба думати, що ви почнете практикувати радикальне прийняття і відразу ж знайдете тривале блаженство. Але це нормально, коли ви помічаєте, що опинилися в полоні негативного мислення або відмовляєтеся від корисних дій, ви можете помітити це і спробувати «повернути розум» назад до прийняття, не звинувачуючи себе в «обхідному шляху». Прийняття не є лише одноразовим вибором; у вас є безмежні можливості. У будь-який момент ви можете знайти більше свободи, кажуть психологи.

Нам всім знайоме почуття, коли ми знаходимось у важкому становищі, а якщо хтось добиває вас ще більше, це точно не змушує почуватися краще. Це просто робить вас більш розбитим. The Washington Post розповідає про правильні та неправильні способи підтримати людину, яка переживає важкі часи морально чи емоційно. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі