NYT: Ізраїль відклав наземну операцію в Секторі Гази через несприятливу погоду

Поділитися
NYT: Ізраїль відклав наземну операцію в Секторі Гази через несприятливу погоду Фото ілюстративне © EPA-EFE/ABIR SULTAN
Сильна хмарність ускладнює видимість для операторів БПЛА та пілотів.

Ізраїль відклав на кілька днів заплановану наземну операцію в Секторі Гази. Спочатку операція планувалася на вихідні, але несприятливі  погодні умови ускладнили б ізраїльським пілотам і операторам безпілотників забезпечення повітряного прикриття для сухопутних військ, повідомляє The New York Times, посилаючись на джерела.

За словами трьох високопоставлених ізраїльських офіцерів, які розповіли NYT про незасекречені деталі цього плану, ізраїльські військові готуються незабаром розпочати операцію в Секторі Гази — кінцевою метою є знищення вищої політичної і військової ієрархії угруповання ХАМАС, яке здійснило атаки на Ізраїль минулого тижня.

Очікується, що цей наступ стане найбільшою наземною операцією Ізраїлю з часу його вторгнення до Лівану в 2006 році. 

Це ризикує втягнути Ізраїль у багатомісячні кровопролитні міські бої, як на землі, так і в лабіринті тунелів - небезпечний наступ, якого Ізраїль довгий час уникав, оскільки він передбачає ведення бойових дій на вузькому і щільно заселеному клаптику землі, на якому проживає понад два мільйони людей. Ізраїльські чиновники попереджають, що ХАМАС може вбивати заручників, використовувати палестинських цивільних як живий щит і вкрити територію мінами-пастками.

Військові Ізраїлю офіційно не оголошували про вторгнення в Сектор Гази, хоча підтвердили, що розвідувальні групи ненадовго увійшли на територію анклаву у п'ятницю, 13 жовтня і що ізраїльські війська підвищують свою "готовність" до наземної операції.

Через значні руйнування в Секторі Гази, спричинені нещодавніми ізраїльськими авіаударами, останніми днями війська Ізраїлю пройшли додаткову підготовку, яка допоможе їм вести бойові дії в зруйнованому міському середовищі.

Окрім піхоти, ізраїльські ударні сили включатимуть танки, саперів і спецназ, додали офіцери. Сухопутні війська прикриватимуть бойові літаки, вертольоти, безпілотники і артилерія, що стрілятиме з суші і моря.

Багато палестинців побоюються, що операція Ізраїлю означатиме гуманітарну кризу і, можливо, вигнання. Ізраїльські військові кажуть, що намагаються запобігти загибелі цивільних, наскільки це можливо. Вони попередили палестинців, щоб ті прямували на південь території, який, як очікується, не буде центром початкової фази вторгнення; сотні тисяч людей прислухалися до цього заклику, але інші, заохочувані ХАМАС, залишилися у своїх будинках.

Складність операції посилюється тим фактом, що ХАМАС, як вважається, утримує багатьох ізраїльських заручників у своїх підземних бункерах і тунелях.

Ізраїльські військові аналітики побоюються, що ХАМАС використовуватиме заручників як живий щит, створюючи моральну та оперативну дилему для Ізраїлю.

І Ізраїль, і ХАМАС є досвідченими в психологічній війні і можуть використовувати в ній як погрози, так і витоки інформації з метою отримання вигоди, особливо в умовах, коли ситуація із заручниками залишається невирішеною.

Ізраїль може відновити прямий контроль над територією, як він це робив з 1967 до 2005 року, але це означатиме управління численним, вороже налаштованим населенням.

Один із планів, який зараз широко обговорюється дипломатами, чиновниками і аналітиками, полягає в тому, щоб дозволити палестинській адміністрації, яка управляє частинами Західного берега річки Йордан, відновити контроль над Сектором Гази після того, як вона була витіснена ХАМАС у 2007 році.

Якщо не зважати на значні втрати, немає сумнівів, що в ізраїльтян вистачить сил, аби фізично знищити ХАМАС як боєздатну військово-політичну структуру. Але що буде далі? Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі