Сервіс Google Trends, який був запущений в 2006 році, свідчить, що багато термінів з російської пропаганди були відсутні в активній російській мові до 2014 року.
Наприклад, про термін "Новороссиия", в історичному аспекті якому близько двохсот років, почали говорити лише з лютого 2014 року, а пік припав на серпень 2014 року і лютий 2015 року (мінські угоди).
Слово "бандерівці" повертається в активну російську мову з небуття ще восени 2009 року, але тримається на стабільно низькому рівні. У грудні 2013 року розпочинається бурхливий ріст, який закінчується піком в березні 2014 року. Далі спад з одним локальним піком в травні 2015 року.
А слово "хунта" фактично не існувало в сучасній російській мові до березня 2014 року, коли в Криму проходить "референдум" про приєднання до Росії. У квітні використання слова "хунта" стрімко зростає, і досягає піку в травні, коли так звані "ДНР" і "ЛНР" в Донецьку і Луганську проводять свої "референдуми". Потім вже з червня його використання різко йде на спад, так і не повертаючись до позитивної динаміки.
Раніше видання The Guardian повідомило, що росіяни не вірять пропаганді, але хочуть бути великою країною.