Новий виток шпигунського скандалу: Берлін звинуватив Лондон у прослуховуванні бундестагу

Поділитися
Новий виток шпигунського скандалу: Берлін звинуватив Лондон у прослуховуванні бундестагу Берлін викрив Лондон у прослуховуванні бундестагу © rose.edu
Підслуховуючий пристрій, який можна побачити тільки з літака, був на даху будівлі британського посольства у Берліні з дня його відкриття в 2000 році.

Великобританія використовувала своє посольство у Берліні для стеження за сусіднім бундестагом, а також офісом канцлера ФРН Ангели Меркель. Ця інформація, яку стало відомо завдяки черговій порції викриттів Сноудена, стурбувала німців - британського посла Саймона Макдоналдса було викликано до МЗС Німеччини для надання роз'яснень.

Про це пишуть в середу, 6 листопада, зарубіжні ЗМІ і, зокрема, новинне агентство Reuters з посиланням на офіційну заяву німецького МЗС, де йдеться про порушення норм міжнародного права.

У статті йдеться, що підслуховуючий пристрій, який можна побачити тільки з літака, був на даху будівлі посольства з дня його відкриття в 2000 році. Він здатен перехоплювати переговори по мобільному телефону, трафік Wi-Fi, а також міжнародні дзвінки до Берліна.

Прес-секретар голови уряду Великобританії Девіда Кемерона прокоментував черговий виток шпигунського скандалу, заявивши, що Даунінг-стріт не дає роз'яснень з питань, пов'язаних із розвідкою.

Німецькі політики і, зокрема, голова партії "зелених" Ян Альбрехт вже заявив, що подібні інциденти завдають шкоди дружбі і співробітництву, яке традиційно пов'язує країни Європи.

Раніше німецькі ЗМІ повідомляли, що стеження за електронними комунікаціями в урядовому кварталі Берліна велося і з території американського посольства, розташованого поруч із британським. Серед об'єктів прослуховування міг бути мобільний телефон канцлера ФРН Ангели Меркель.

Нагадаємо, документи з архіву Едварда Сноудена, відомого серією гучних викриттів щодо Агентства національної безпеки (АНБ) США, свідчать про те, що Центр урядового зв'язку Великобританії (GCHQ) співпрацював із розвідслужбами низки європейських держав у частині розробки і впровадження методів тотального шпигунства за інтернетом і телефонними переговорами. Окрім того, британська спецслужба звинувачується в тому, що вчила колег із Німеччини, Франції, Іспанії і Швеції діяти в обхід державних законів, що обмежують повноваження їхніх відомств. !zn

Читайте також:

МЗС Німеччини вимагає у посла Великобританії пояснень через скандал із прослуховуванням

Німеччина відкинула можливість надання притулку Сноудену

Німеччина і Бразилія внесли до ООН проект резолюції проти шпигунства

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі