МЗС Німеччини вимагає у посла Великобританії пояснень через скандал з прослуховуванням

Поділитися
МЗС Німеччини вимагає у посла Великобританії пояснень через скандал з прослуховуванням МЗС Німеччини вимагає у посла Великобританії пояснень через скандал з прослуховуванням
За документами, наданими Сноуденом, британські спецслужби, як і їх американські колеги, використовують будівлю диппредставництва своєї країни в центрі Берліна для прослуховування, встановивши на даху дипмісії спецобладнання.

Голова МЗС Німеччини Гідо Вестервелле викликав посла Великобританії Саймона Макдональда для дачі роз'яснень з приводу скандалу, пов'язаного з прослуховуванням німецьких урядових установ британськими спецслужбами. Німецький міністр вимагає прокоментувати повідомлення у британських ЗМІ і додав, що стеження за комунікаціями з території дипломатичної місії стало б порушенням міжнародного права.

Раніше газета Independent з посиланням на документи, надані екс-співробітником ЦРУ Едвардом Сноуденом, а також дані аерофотозйомки, повідомила, що британські спецслужби, як і їх американські колеги, використовують будівлю дипломатичного представництва своєї країни в центрі Берліна для прослуховування, і для цих цілей на даху дипмісії встановлено високотехнологічне обладнання, передає РИА Новости.

Раніше німецькі ЗМІ повідомляли, що стеження за електронними комунікаціями в урядовому кварталі Берліна велося і з території американського посольства, розташованого поруч з британським. Серед об'єктів прослушки міг бути мобільний телефон канцлера ФРН Ангели Меркель.

Нагадаємо, документи з архіву Едварда Сноудена, відомого серією гучних викриттів відносно Агентства національної безпеки (АНБ) США, свідчать про те, що Центр урядового зв'язку Великобританії (GCHQ) співпрацював з розвідслужбами ряду європейських держав в частині розробки і впровадження методів тотального шпигунства за інтернетом і телефонними переговорами. Крім того, британська спецслужба звинувачується в тому, що вчила колег з Німеччини, Франції, Іспанії і Швеції діяти в обхід обмежують повноваження їхніх відомств державних законів.

Сноуден, колишній технічний співробітник ЦРУ і АНБ, втік з США цього року і поширив інформацію про програми стеження американських спецслужб на території країни і за її межами. Ці одкровення викликали обмежені протести в США і складності в дипломатичних відносинах Вашингтона з низкою країн. Сам Сноуден прибув до Росії у червні цього року, маючи намір продовжити шлях до Латинської Америки, але у результаті залишився на російській території і отримав тимчасовий притулок терміном на один рік. У РФ заявили, що про видачу Сноудена не може бути й мови, оскільки він не вчинив злочинів на території Росії, а між двома країнами немає угоди про екстрадицію.

1 листопада Сноуден заявив, що готовий приїхати до Німеччини і зустрітися зі слідчими Генпрокуратури або членами парламентської комісії, що розслідують діяльність американських спецслужб на німецькій території, якщо йому дозволять залишитися у ФРН або схожій країні і гарантують безпеку. Зараз Сноудену загрожує затримання у ФРН за запитом США про його видачу, який американська влада направила до Берліну кілька місяців тому.

Глава МВС ФРН Ханс-Петер Фрідріх вважає, що Німеччина не повинна надавати притулок екс-співробітник ЦРУ Едварду Сноудену, тому що він не є об'єктом переслідування з політичних мотивів. !zn

Читайте також:

Німеччина відкинула можливість надання притулку Сноудену

Сноуден готовий проміняти Росію на Німеччину

Німеччина і Бразилія внесли в ООН проект резолюції проти шпигунства

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі