Новий президентський термін буде для Путіна "мінним полем" - The Economist

Поділитися
Новий президентський термін буде для Путіна "мінним полем" - The Economist Російські еліти вже почали готуватися до завершення ери Путіна.
Не важко перемогти на виборах, коли всі опоненти придушені.

Володимир Путін сприйме свою перемогу на виборах як мандат на продовження нинішнього політичного курсу, значна частина якого полягає в конфронтації із Заходом.

Так результати виборів у Росії коментує The Economist, нагадуючи, як російський президент ще до виборів використав звернення до Федеральних зборів для бряцання зброєю. А останніми тижнями новини були заповнені подробицями отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля і його доньки Юлії у Великій Британії. Прес-секретар виборчої кампанії Путіна Андрій Кондрашов сказав, що звинувачення Кремля у причетності до спроби вбивства лише підвищили явку.

"Ми повинні сказати "дякую!" Великій Британії, тому що вони знову не правильно зрозуміли настрої росіян", - сказав Кондрашов, але згодом сам Путін заперечив російську причетність до атаки на Скрипаля як "нонсенс".

Видання зауважує, опозиція не буде протестувати чи чинити опір переобранню російського президента. Кремль дозволив опозиціонеру Олексію Навальному вільно пересуватися в день виборів. Він влаштував широку операцію моніторингу, але не зміг зіпсувати кремлівську вечірку. Коли голоси почали рахувати, Навальний вступи в перепалку з телезіркою і кандидатом в президенти Ксенією Собчак.

"Це було грандіозне шахрайство, і ви були частиною цього", - звинуватив він Собчак, яка набрала 1,7% голосів.

Видання зауважує, що попри те, що переобрання відбулося без проблем, наступний президентський термін Путіна буде "мінним полем". Нинішня конституція дозволяє йому обіймати посаду лише два терміни поспіль. Тож йому потрібно піти в 2024 році. Російські еліти вже почали готуватися до його відходу, змагаючись за позицію в системі після Путіна. Президенту потрібно буде з'ясувати, як забезпечити можливу передачу влади. Кремлю також доведеться мати справу зі стагнацією в економічному зростанні і закликами до проведення реформ. Блиск перемоги скоро поступиться місцем жорсткій реальності.

Вибори президента Росії пройшли 18 березня – в четверту річницю незаконної анексії Криму. Участь у них взяли 8 кандидатів, зокрема чинний президент країни.

Ще до завершення офіційного підрахунку голосів чинний президент РФ Володимир Путін почав отримувати вітання від своїх колег з перемогою і переобранням на четвертий термін.

Європейський Союз заявив, що не визнає результатів голосування в окупованому Криму.

Детальніше про вибори без вибору в Росії читайте в статті Івана Валюшко "Все буде Путін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі