Про це пише Financial Times, нагадуючи, що вчора сенатори від обох партій майже одностайно підтримали посилення вже чинних санкцій і росширення сфери їх дії "включно на трубопроводи енергетичного експорту".
Текст постанови Сенату також говорить, що санкції будуть запроваджуватися проти всіх, хто інвестує чи продає, передає в лізинг чи постачає "товари, послуги, технології, інформацію чи підтримку" проектам енергетичного експорту з Росії. Співактор постанови республіканець Майк Крапо підтвердив, що покарання відчують на собі всі, хто підтримує чи фінансує будівництво російських трубопроводів. Нові санкції повинні підтримати ще члени Палати представників США.
В керуючій компанії "Північний потік-2" прокоментували, що санкції, які зачеплять проект, доводять "посилення політизованості, яку роздмухують комерційні інтереси". Російська сторона вважає, що так США хочуть стати головним постачальником зрідженого газу в Європі.
Раніше видання The Guardian писало, що побудова "Північного потоку-2" суперечить Паризькій угоді і режиму санкцій. Однак, існує ще надія, що російський проект можна зупинити. Екологічна експертиза якраз проводиться. І в Європі, на відміну від Росії, вона справжня.
Раніше постпред РФ при ЄС Володимир Чижов заявив, що вважає нереальними перспективи побудувати обхідні газопроводи "Турецький потік" і "Північний потік-2" до 2019 року, коли закінчиться транзитний контракт з НАК "Нафтогазом України". Відповідно, так само нереально і припинення транзиту російського газу через Україну в найближчі роки.