Побудова "Північного потоку-2" суперечить Паризькій угоді і режиму санкцій - The Guardian

Поділитися
Побудова "Північного потоку-2" суперечить Паризькій угоді і режиму санкцій - The Guardian «Північний потік-2» перекреслює ефективність санкцій проти Росії © sputnik.az
Європейські уряди таким чином будуть критикувати Москву за вторгнення в Україну, і при цьому ж вливати в неї мільярди доларів за газ.

Санкції Заходу може й тиснуть на економіку Росії. Але це лише половина історії. Інша половина стає зрозумілішою, якщо відвідати публічне слухання щодо проекту, який буде фінансувати режим Володимира Путіна впродовж наступних 50 років. І цей проект називається "Північний потік-2".

Про це на сторінках The Guardian пише оглядач Євгенія Чірікова, додаючи, що йдеться про трубопровід, який буде доставляти природний газ з Росії у Німеччину через Балтійське море. І на нього чомусь не вплинули санкції. Здається, що Європа дражнить режим Путіна в дипломатичному полі, але в цей же час обіцяє підтримати цей же режим за допомогою мільядрів доларів за газ.

"Я нещодавно брала участь у слуханні щодо "Північного потоку-2" в міністерстві довкілля Естонії. Представники компанії провели двогодинну презентацію з чудовими фото морських котиків і риб, ми почули про те, який чудовий і безпечний цей проект. П'ять європейських компаній беруть участь в проекті, але з якоїсь містичної причини 100% газопроводу належить "Газпрому", - пише оглядач.

Однак, це лише перша порція питань про сумнівний проект. План з будівництва "Північного потоку-2" з'явився після анексії Криму і початку війни путінської Росії проти України, в ході якої був збитий малайзійський авіалайнер MH17. Європейські споживачі будуть платити за газ, і гроші будуть йти редиму Путіна, зміцнюючи його.

"Існує висока вірогідність того, що Кремль, як завжди, витратить значну частину грошей на пропаганду, нові війни і анексії. А Європа буде платити за це", - йдеться в статті.

Представники "Північного потоку" відкидають ці занепокоєння, називаючи їх "політичною спекуляцією". Також підозри викликає й те, що проект почав втілюватися тоді, коли чорнила на "Паризькій кліматичній угоді" ще навіть не висохли. Всі країни-підписанти визнали, що небезпечно спалювати викопні органічні енергоносії. І от з'являється проект, який пропонує збільшити поставки палива, яке шкодить клімату. Представники "Північного потоку" запевняють, що нібито природній газ не такий шкідливий для екології, як вугілля. Але як можна взагалі говорити про перехід на відновлювані і безпечні для планети джерела енергії і водночас збільшувати поставки природного газу в Європу?

Автор зауважує, що "Північни потік-2" на російській території також, згідно з проектом, повинен проходити через Кургальський заповідник. Технічно це рішення незаконне і суперечить російському закону. Російська влада почала процес зміни кордонів заповідника, щоб прокласти трубу. Але геодезичні роботи почалися незаконно, без будь-яких дозволів.

Також з "Північним потоком-2" пов'язані дуже сумнівні особи. Приміром, колишній член "Штазі" Маттіас Варніг, який став банкіром і близьким другом Путіна, обіймає посаду виконавчого директора "Північного потоку", а також входить в раду правління компанії "Роснефть" і "Внешторгбанка".

"Північний потік-2 - це сумна історія про лицемірство і подвійні стандарти людей з чудовою європейською освітою в дорогих костюмах, з ідеальним знанням англійської мови, які знають все про екологію і права людини, але зухвало збагачуються разом з режимами, які їхні ж уряди засуджують", - йдеться в статті.

Однак, існує ще надія, що російський проект можна зупинити. Екологічна експертиза якраз проводиться. І в Європі, на відміну від Росії, вона справжня.

Нагадаємо, що проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Раніше постпред РФ при ЄС Володимир Чижов заявив, що вважає нереальними перспективи побудувати обхідні газопроводи "Турецький потік" і "Північний потік-2" до 2019 року, коли закінчиться транзитний контракт з НАК "Нафтогазом України". Відповідно, так само нереально і припинення транзиту російського газу через Україну в найближчі роки.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі