Нова Зеландія оголосила в понеділок, що готова прийняти 750 сирійських біженців у наступні три роки, щоб допомогти з гуманітарною кризою в Європі, повідомляє France 24.
Міністр імміграції країни Майкл Вудхаус заявив, що сирійським біженцям запропонують 150 місць відповідно до чинної квоти уряду, і ще 600 місць буде надано у зв'язку з надзвичайною ситуацією.
Нова Зеландія не розширювала квоту на біженців з 1987 року.
"Як і більшість новозеландців, уряд дуже стурбований у зв'язку з гуманітарною кризою, яка в даний час розгортається в Сирії та Європі, і помітним погіршенням ситуації останнім часом", - сказав Вудхаус.
Така заява пролунала після того, як днем раніше Австралія, яка теж знаходиться під деяким тиском, повідомила, що має намір взяти більше сирійських біженців, але без розширення квоти на біженців на 2015-16 роки (всього готова прийняти 13750).
Але, згідно з останніми коментарям прем'єр-міністра країни Тоні Ебботта, поки він залишив це питання відкритим і заявив, що очікує рекомендацій від міністра імміграції, перш ніж оголосити остаточне рішення уряду.
У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.