Нова холодна війна США та Китаю може закінчитися "кліматичним колапсом" — Politico

Поділитися
Нова холодна війна США та Китаю може закінчитися © pixabay/mohamed_hassan
Байдену треба знайти баланс між покаранням Китаю за порушення прав людини та співпрацею у боротьбі зі зміною клімату.

Між США та Китаєм триває стратегічне протистояння. Політична боротьба назріває і серед крил Демократичної партії щодо необхідності співпраці з Пекіном у стримуванні кліматичних змін і покаранні Китаю за порушення прав людини. Результатом холодної війни США та Китаю може стати катастрофічне нагрівання планети, пише Politico.

Понад 40 прогресивних груп надіслали листа президенту США Джо Байдену та законодавцям із закликом надати пріоритет співпраці з Китаєм у проблемі зміни клімату та переглянути конфронтаційний підхід щодо таких питань, як репресії Пекіна проти Гонконгу та порушення прав уйгурів.

Це нова точка дотику у довготривалій драмі між прогресивними демократами, які вважають, що співпраця у питаннях зміни клімату повинна бути важливішою за конкуренцією з Китаєм. Тим часом помірковані демократи вважають, що адміністрація може реалізувати обидва напрямки одночасно. Оскільки адміністрація Байдена налагоджує свою стратегію щодо Китаю, а «антикитайське» законодавство просувається через Конгрес, ця внутрішньодемократична сутичка може визначити відносини США та Пекіна на роки вперед.

Прогресивні організації закликають адміністрацію Байдена та всіх членів Конгресу відмовитися від антагоністичного підходу до відносин США та Китаю і замість цього надати пріоритет багатосторонності, дипломатії та співпраці для боротьби з екзистенційною загрозою – зміною клімату. Вони вважають, що майбутнє планети фактично залежить від розвитку холодної війни між Китаєм та США.

«Для боротьби з кліматичною кризою та побудови глобальної економіки, яка працює для всіх людей - як у США, так і в Китаї - ми повинні перейти від конкуренції до співпраці», - йдеться у зверненні групи.

Критика порушень прав людини та агресії в Китаї є центральним моментом зовнішньої політики Байдена, тоді як боротьба між демократією за американським типом та авторитаризмом за китайським зразком служить ідеєю його президентства.

«Це битва між демократіями та автократіями», - сказав Байден

Протистояння призвело до морозних відносин між впливовими країнами світу, у яких найближчим часом не буде ознак потепління. Прогресисти стверджують, що Байден ризикує не виконати один із своїх пріоритетів: припинення кліматичних змін.

«Весь його порядок денний щодо зміни клімату може бути під загрозою, якщо його антикитайська кампанія триватиме», - заявив виконавчий директор Just Foreign Policy Ерік Сперлінг.

Це не вперше прогресисти виступають проти китайського підходу адміністрації. У травні лівосторонні демократи та 60 активістських груп закликали президента не перетворювати Китай на Радянський Союз 21 століття.

«Нам потрібно розрізняти виправдану критику щодо прав людини та менталітет холодної війни», - заявив демократ Ілхан Омар.

А минулого тижня майже 30 організацій закликали спікера Ненсі Пелосі підтримати менш конфронтаційну версію антикитайського законодавства, що прокладає шлях через Конгрес. Тиск не зменшується.

«Нам потрібен стратегічний підхід до Китаю, який надає пріоритет національній безпеці та економічній конкурентоспроможності, одночасно створюючи простори для співпраці з питань зміни клімату та інших глобальних проблем», - сказав представник Конгресу Ро Ханна.

Це ставить прогресистів у протиріччя з поміркованими демократами, такими як голова Комітету із закордонних відносин Сенату Роберт Менендес, який стверджує, що дії китайського уряду повинні зіштовхнутися з жорстким опором з боку Сполучених Штатів.

«Не повинно бути сумнівів у тому, що Китай і Комуністична партія, що перебувають під контролем Сі Цзіньпіна, не схожі на жоден виклик, з яким коли-небудь зіштовхувалася Америка», - сказав Менендес.

Адміністрація Байдена вже давно заявляє, що може забезпечити співпрацю в галузі зміни клімату та підтримувати геополітичну конкуренцію з Китаєм.

«Очевидно, у нас є серйозні розбіжності з Китаєм. Ці проблеми треба відділяти від питання зміни клімату», - заявив журналістам відповідальний з питань кліматичної політики Джон Керрі.

Пекін пообіцяв зменшити викиди парникових газів і споживання вугілля, але нова холодна війна грає свою роль. Наприклад, у червні США заборонили імпорт сонячних батарей від китайської компанії через звинувачення у примусовій праці.

«Співпраця з Китаєм у галузі клімату не звільняє ні Китай, ні США від відповідальності за дотримання прав людини. Але ці питання не повинні впливати на те, наскільки активно Вашингтон вирішує глобальну проблему кліматичної кризи. Надзвичайна кліматична ситуація вимагає глобальної співпраці», - сказала кліматолог Карен Оренштейн.

Сильні шторми та повені унаслідок загострення кліматичної кризи активізували переселення людей. Зокрема, зміна клімату підвищила внутрішню міграцію населення країн до рекордних показників у всьому світі. Останнім часом люди частіше покидають свої домівки через кліматичну кризу, ніж через ескалацію військових конфліктів.

Проблема зміни клімату стає дедалі серйознішою. Серія сильної посухи у Європі з 2014 року є найкритичнішою за понад дві тисячі років.

Дослідження проаналізувало кільця дерев починаючи з часів Римської імперії. Вчені заявили, що глобальне потепління є найбільш вірогідною причиною недавнього зростання екстремальної спеки.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі