США виберуть протистояння з Китаєм замість війни в Афганістані — FT

Поділитися
США виберуть протистояння з Китаєм замість війни в Афганістані — FT © Колаж ZN.UA
Однак боротьба з Пекіном вимагає від Вашингтона більше сил.

У Вашингтоні немає обережнішої лобістської фірми, ніж Пентагон. Таким чином, військові ігри, що передбачають конкуренцію США з Китаєм слід сприймати серйозно. Моделювання поразки США є мовчазним аргументом для збільшення фінансування військової потужності, пише Financial Times.

При цьому, перемога у військовому протистоянні в Тихому океані може коштувати США більше життів, ніж 2 352 втрачені життя за два десятиліття в Афганістані. Масштаб протистояння - не єдина причина, чому Китай є більш потужним випробуванням для Америки, ніж «вічні війни». Ні Аль-Каїда, ні Талібан не кидали виклик США як глобальній державі. Їхній режим правління ніколи не пропонував третім країнам власну формулу зростання та порядку. Відходячи від «Близького Сходу» до Китаю, США можуть вступити в історичне протистояння.

Можливо, треба прийняти такі зміни. Республіканці «формально» критикують президента Джо Байдена через виведення військ з Афганістану. Але, як відомо обом сторонам, США вступають у епоху, яка більше відповідає їхнім технічним силам та потребам.

Перехід Америки до політики протистояння впливових держав є відносно послідовним моментом. США вже вели холодну війну проти Радянського Союзу. Невдачі США, такі як у південно-східній Азії чи на Близькому Сході, здебільшого стосуються ворогів, що перебувають у нерегулярних конфліктах.

Дещо з цього є вродженою складністю боротьби з повстаннями. Решта - химерна історія Америки як наддержави. Протистояння наддержав для США – це повернення до звичного темпу життя. Ентузіазм Вашингтона в конкуренції з Китаєм - це фактично чітке визнання справжнього опонента.

У минулому Пентагон планував одночасно регіональні війни на Близькому Сході. У 2018 році доктрина змінилася, і тепер основна увага зосереджена на одній масштабній боротьбі.

Ймовірно, Байден зневірився у війні в Афганістані ще в 2009 році, коли виступив проти збільшення кількості американських військ у регіоні під час президентства Барака Обами.

США зіштовхнулися з неоднозначними цілями та перехідними ворогами. Ймовірно, протистояння великих держав буде своєрідним звільненням. Крім того, нова ера протистояння наддержав може допомогти США об’єднати націю, вважають деякі аналітики.

Вступ у Другу світову війну свого часу допоміг об’єднати розділену Америку міжвоєнних років. Війна з тероризмом навпаки сприяла поляризації.

Наслідком присутності Америки в Афганістані є кількість загиблих, що приблизно відповідає нападу на Перл-Харбор. Крім того, похмурою ознакою останніх 20 років є крах національної згуртованості в США після терористичних атак 11 вересня 2001 року. Тероризм часто сприймався як  розмита загроза, що не дозволила американцям знайти відчуття єдності, резюмує видання.

Сполучені Штати можуть завершити розпочатий процес виведення своїх військ з Афганістану протягом декількох днів.

Однак ситуація в Афганістані на тлі виведення міжнародних сил і наступальних операцій руху «Талібан» виглядає погано, заявив командувач силами США і НАТО в Афганістані генерал Скотт Міллер.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі