Нова холодна війна між США і Китаєм, можливо, вже почалася. Як це може виглядати?

Поділитися
Нова холодна війна між США і Китаєм, можливо, вже почалася. Як це може виглядати?
У Конгресі вже хочуть збільшити витрати на штучний інтелект і квантові обчислення.

Сигнал не був тонким. У той час як Китай викидав своєї десант в спірному Південнокитайському морі в цьому місяці, ВМС США направили два авіаносці в цей район "для підтримки вільного і відкритого Індо-Тихоокеанського регіону", йдеться в заяві Військово-морського флоту Сполучених Штатів.

Незрозуміло, наскільки близько американські і китайські військові кораблі підійшли один до одного. Але це було одним з більш драматичних недавніх ілюстрацій того, як американо-китайські відносини увійшли в те, що деякі експерти називають новою версією холодної війни.

Ще одна один момент стався у вівторок. По-перше, британський уряд скасував своє рішення і оголосив, що обладнання, виготовлене китайським технологічним гігантом Huawei, буде заборонено в мережі 5G в країні, що стало ударом по одній з провідних китайських компаній, нагадує Кен Ділманян в блозі для NBC News.

Потім президент США Дональд Трамп підписав закон і виконавчий указ про санкції проти Китаю за його дії в Гонконзі, де Пекін запровадив драконівський новий закон про безпеку в порушення міжнародних угод.

ВМС США також оголосили у вівторок, що вони провели одну зі своїх періодичних операцій "свободи судноплавства" поблизу спірних островів Спратлі, відправивши керований ракетний есмінець в води, які Китай вважає своїми власними. Це була перша подібна місія відтоді, як держсекретар Майк Помпео заявив, що претензії Китаю на більшу частину спірних районів в Південнокитайському морі «абсолютно незаконні» в понеділок, і звинуватив Пекін у «кампанії залякування».

Китай вдарив санкціями у понеділок проти деяких американських законодавців та інших посадових осіб США в помсту за заходи США щодо високопоставлених китайських посадових осіб, які несуть відповідальність за масові затримання, релігійні переслідування і примусову стерилізацію уйгурів в китайській провінції Синьцзян.

Минулого тижня директор ФБР Крістофер Рей виступив з різким попередженням, назвавши китайське шпигунство «найбільшою довгостроковою загрозою для інформації та інтелектуальної власності нашої країни, а також для нашої економічної життєздатності».

Все це відбулося після багатомісячної словесної війни про коронавіруси, в якій США звинуватили Китай у тому, що він спочатку приховав спалах хвороби, а Трамп і інші офіційні особи виступили з теорією, що вірус міг бути отриманий в китайській лабораторії. Китайський чиновник, своєю чергою, звинуватив армію США, а уряд США звинуватив Китай в спробі використовувати хакерів для крадіжки вакцин.

Протягом десятиліть загальноприйнята точка зору у зовнішній політиці США полягала в тому, що якщо Захід буде торгуватися і взаємодіяти з Китаєм, то він поступово відкриє свою політичну систему і виправиться, від екстравагантних морських домагань до торгового протекціонізму і широкомасштабної крадіжки інтелектуальної власності. Але в останні роки, коли голова КНР Сі Цзіньпін подвоїв свою політику в жорсткому підході, консенсус змінився.

У ці дні, Трамп і його суперник від Демократичної партії Джо Байден, змагаються в тому, хто жорсткіше стосовно Китаю.

Як буде виглядати новий вид холодної війни?

Акції проти китайських шпигунів в США будуть тривати, кажуть експерти, як і економічні заходи, щоб покарати Китай за те, що Захід сприймає як міжнародну поведінку.

Китайці будуть продовжувати будувати ракети та інші системи для стримування проєкції сили США в західній частині Тихого океану, і США будуть продовжувати розробляти технології для протидії цій зброї.

А Китай може нашкодити США, не дотримуючись санкції проти Північної Кореї. Буквально на цьому тижні в інтерв'ю китайському сайту посол КНДР в КНР «висловив повну підтримку і солідарність» з Комуністичною партією Китаю і її «опором втручанню США у внутрішні справи Китаю, такі як справи Гонконгу».

У зв'язку з коронавірусною нестачею медичного обладнання, американські політики вже переосмислюють велику залежність США від виробництва в Китаї, включаючи фармацевтику.

Також з'явилося двопартійне бажання збільшити державні витрати в конкурентних технологіях, таких як штучний інтелект і квантові обчислення.

У червні лідер сенатської меншості Чак Шумер з Нью-Йорка в партнерстві з Томом Коттоном з Арканзасу, одним з найконсервативніших республіканців в Сенаті, запропонували законопроєкт про підтримку виробництва напівпровідників у США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі