Британія посилює тиск на Росію і Китай, намагаючись стати глобальною силою після Brexit - Bloomberg

Поділитися
Майбутнє королівства в тому, щоб балансувати між різними інтересами і деякими важкими виборами.

Велика Британія шукає своє місце в світі після Breхit, посилюючи критику Китаю і запроваджуючи нові санкції проти Росії, пише Bloomberg.

Китайський посол Лю Сяомін попередив Лондон про можливі «наслідки», якщо до його країні ставитимуться як до «ворожої сили» на тлі ситуації в Гонконзі і скандалу, пов'язаного з компанією Huawei.

Тим часом російські чиновники очолили список осіб, які потрапили під британські санкції за порушення прав людини. І Кремль вже погрожує відповісти на це.

«У той час, коли ми розробляємо нове динамічне бачення для насправді глобальної Британії, цей уряд абсолютно рішучий у перетворенні Об'єднаного Королівства на ще більш сильну силу добра у світі», - наголосив голова МЗС Домінік Рааб, оголошуючи в парламенті про введення санкцій проти росіян.

За словами міністра, Британія продовжить «підтримувати вогонь свободи для тих хоробрих душ, які досі страждають в дуже темних куточках світу».

Оголошення про введення адресних санкцій проти 49 осіб і організацій за порушення прав людини одразу ж дало поштовх закликам високопосадовців від консерваторів запровадити аналогічні обмеження і проти Китаю, відзначає «УНІАН».

«Ці вимоги вказують на напругу в Великій Британії у той час, коли вона намагається укласти торговельні угоди по всьому світу після Brexit й одночасно виставити себе борцем за свободу», - йдеться в матеріалі.

Лондон вибудовує власний режим санкцій після того, як остаточно відмовився від членства в Європейському Союзі в січні цього року. Для прем'єр-міністра Бориса Джонсона труднощі полягають в тому, що потрібно балансувати між бажанням припинити міжнародні порушення і водночас не підставити Велику Британію під потенційну відповідь з боку країн під британськими санкціями.

«Майбутнє Британії у тому, щоб балансувати між різними інтересами і деякими важкими виборами. Але щоб пройти цей шлях, ми повинні пам'ятати про найголовніше і дотримуватися наших ключових переконань, а саме верховенства закону », - вважає консерватор і голова парламентського комітету у закордонних справах Том Тугендхет.

Тугендхет приєднався до колишнього лідера консерваторів Аяна Дункана Сміта у вимозі поширити на Китай санкції, спрямовані проти Росії, Саудівської Аравії, М'янми і Північної Кореї.

Зокрема, вони вважають, що китайських чиновників потрібно покарати за придушення протестів у Гонконзі і репресії проти мусульманської меншини уйгурів у регіоні Сіньцзян.

Деякі британські депутати також наполягають на тому, щоб включити до списку санкцій лідерку адміністрації Гонконгу Керрі Лем. Рааб не виключив, що Лондон відправить громадян Китаю до «чорного списку», додавши, що робота над наступним пакетом санкцій вже триває.

Ескалація напруги сталася на тлі рішення Великої Британії виключити Huawei з проєкту побудови мережі 5G в країні. Посол Китаю розкритикував це рішення і звинуватив Британію в наслідуванні позиції США проти китайської технологічної компанії.

Крім того, минулого тижня Джонсон запропонував спрощену процедуру надання британського громадянства трьом мільйонам жителів Гонконгу.

«Ми хочемо бути вашим другом, ми хочемо бути партнером. Але якщо ви хочете зробити з Китаю ворожого партнера, вам доведеться зіткнутися з наслідками. Якщо ви танцюєте під дудку інших країн, як ви можете називати себе Великою Британією? », - сказав дипломат.

Своєю чергою Росія назвала рішення Британії покарати російських суддів і прокурорів за порушення прав людини «атакою проти судової незалежності».

«Росія зберігає за собою право відповісти на недружнє рішення Великої Британії на засадах взаємності. Це не поліпшить російсько-британські відносини», - заявили в посольстві РФ у Лондоні.

Хоча з моменту офіційного виходу Британії з Європейського Союзу вже минуло шість місяців, епопея «Брекзіта» триває. І коли відбудеться її фінал, поки що незрозуміло.

Між Лондоном і Брюсселем залишилося багато невирішених питань, насамперед щодо угоди про торгівлю. Як зміниться світ після виходу Британії з ЄС, читайте в статті Віктора Константинова «Життя після Брезкіту» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі