Як повідомляється в документі на сайті Міністерства закордонних справ королівства, це стало відповіддю на триваючу "дестабілізацію ситуацію на сході України".
Згідно із заявою, Норвегія прийме ті ж заходи, які ЄС ввів до 31 липня. Мова йде про заморожування фінансових активів фізичних та юридичних осіб, а також заборону на в'їзд для низки громадян Росії.
Крім того, заходи передбачають введення заборони на експорт та імпорт озброєння і військової техніки. Передбачається також заборона на торгівлю цінними паперами з терміном погашення 90 днів, випущеними п'ятьма російськими фінансовими інститутами.
- Лукашенко підтримає "продуктові санкції" Путіна
Окремим пунктом передбачається обмеження експорту окремих категорій товарів для російської нафтової галузі. Подібні поставки, а також здійснення фінансування в цій сфері, відтепер вимагають попереднього дозволу норвезьких властей.
Заборонений експорт обладнання, яке буде використовуватися для глибоководної розвідки і видобутку нафти, реалізації проектів в Арктиці і видобутку нафти або горючих сланців в Росії. При цьому уточнюється, що заборона поширюється тільки на нові контракти.
31 липня Рада Євросоюзу ухвалила законодавче постанову про введення секторальних санкцій проти Росії, які попередньо були схвалені постпредами 28 країн ЄС.
7 серпня Росія у відповідь на санкції західних країн заборонила поставки яловичини, свинини, фруктів, птиці, сирів і молока з країн ЄС, США, Австралії, Канади та Норвегії. Обмеження вводяться терміном на один рік. !zn
Читайте також:
Норвегія може приєднатися до санкцій ЄС проти Росії
Президент Польщі вірить в успіх економічного натиску Заходу на Росію