Федеральне відомство з морського судноплавства та гідрографії Німеччини (BSH) відхилило заперечення екологічних організацій, підтвердивши свій дозвіл на продовження робіт з прокладання труб у межах проєкту "Північний потік-2" дном Балтійського моря, пише BSH.
"Сьогодні Відомство з морського судноплавства та гідрографії (BSH) відхилило заперечення Німецького союзу охорони природи та біорізноманіття (NABU) і "Німецької допомоги природі" (Deutsche Umwelthilfe) після ретельного вивчення", - наголосив регулятор.
Заперечення були висловлені проти виданого 14 січня 2021 року дозволу на проведення робіт з вересня 2020 року до кінця травня на ділянці завдовжки 16,5 км в німецькій виключній економічній зоні.
Експерти BSH заявляють, що провели всебічну експертизу. Вони дійшли висновку, що роботи, які проводитимуться судном якірного типу, не призведуть до "значних наслідків" для морської екосистеми і заповідної для птахів зони в Померанській бухті, навіть якщо триватимуть довше та із залученням більшої кількості техніки. Таким чином, попереднє рішення регулятора "залишається чинним".
Нагадаємо, що 31 березня координатор трансатлантичного співробітництва у федеральному уряді Німеччини Петер Беєр заявив про необхідність зупинки будівництва російського газопроводу "Північний потік-2". На думку Беєра, який також є депутатом Бундестагу від партії Ангели Меркель "Християнський демократичний союз", "Північний потік-2" став перешкодою до нормальної співпраці Німеччини зі Сполученими Штатами Америки.
Президент США Джо Байден виступає проти завершення проекту, одночасно намагаючись налагодити відносини з Німеччиною.
Детальніше про те, чому досі не зупинили "погану угоду для Європи" читайте в статті Михайла Гончара "Підводні течії проєкту «Північний потік-2".