"Її вважають найвпливовішою жінкою в світі - і все ж Ангела Меркель у зв'язку з кризою біженців побоюється лідер за свою позицію в партії ХДС (Християнсько-демократичний союз). Все більше і більше політиків Союзу переходять до відкритої конфронтації з канцлером", - пише автор статті в німецькому діловому виданні Handelsblatt.
Наголошується, що від Вашингтона до Пекіна – скрізь її називають "найвпливовішою жінкою в світі", а в міжнародній дипломатичній структурі німецький канцлер вважається повністю і завжди передбачуваною. На Заході і Сході захоплюються нею як державним діячем, який відрізняється не ідеологічним, а прагматичним способом мислення.
"Але найвпливовіша жінка в світі швидко втрачає в Німеччині влада", - йдеться в статті. В ХДС, а також Християнсько-соціальний союз (ХСС) багато розбіжностей з приводу політики канцлера, яка звести "під одним дахом" гуманітарну прихильність і демографічні обставини (мова йде про прийняття Німеччиною великої кількості біженців – ред.). Коментуючи питання про мігрантів, голова консервативної Християнсько-соціального союзу (ХСС) у Баварії і її прем'єр-міністр Хорст Зеехофер особливо не церемонитися – не вибирає слів. Видання нагадує, що протягом декількох тижнів Зеехофер чинить тиск на канцлера. Він хоче змусити федеральний уряд вжити заходів, щоб зупинити приплив біженців, перш за все, через баварську кордон.
Деякі колеги по партії закликали до прийняття протилежних пропонованим їх лідером Меркель заходів. "Голоси в Союзі проти Меркель звучать голосно і агресивно, є й перші політичні наслідки. Існує зростаюча поляризація і, таким чином, розширюються політичні "задвірки" і, очевидно, зараз відчуває підйом права AFD (Опозиційна партія правого спрямування "Альтернатива для Німеччини"), яка рекламує себе більше, як "альтернатива для Меркель", - стверджує видання.
Раніше агентство Reuters, партія Меркель стрімко втрачає популярність через кризу з біженцями.
Згідно з даними опитування, рейтинг партії Меркель знизився до 36 % - найнижчого рівня з вересня 2012 року. У той же час, рівень підтримки інших основних партій залишився колишнім. Так, соціал-демократів (СДПН), які входять у коаліцію з партією Меркель, підтримують 26 %, а рейтинг "Альтернатива для Німеччини" зріс до 7 %. Меркель зазнала критики у зв'язку з відкриттям кордонів Німеччини для сирійських біженців – кроку, який викликав ще більшу хвилю мігрантів. Критики, особливо в Баварії, хочуть ввести обмеження на кількість біженців, дозволених для в'їзду в країну.
А британське видання The Financial Times писало, що деякі з близьких союзників визнають, що цілком можлива ситуація, що канцлеру доведеться покинути свій пост до виборів 2017 року. Обговорення ще пару місяців тому четвертого терміну Меркель зараз здається недоречним.
За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.
Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".