Німецька службу розвідки BND прослуховувала більше високопоставлених політиків, ніж було відомо до сих пір.
Так, з 2009 року BND протягом цілого ряду років стежила за британським політиком Кетрін Ештон. Причому прослуховування велася в той період, коли Ештон займала посади верховного представника Євросоюзу із зовнішньої політики і безпеки та заступника голови Єврокомісії, повідомляє в суботу, 27 лютого, журнал Der Spiegel з посиланням на джерела в урядових колах.
Ще в середині жовтня стало відомо, що з метою прослушки європейських і американських політиків BND протягом багатьох років використовувала не тільки ключові слова Агентства національної безпеки (АНБ) США, але і свої власні.
За інформацією Der Spiegel, з 2013 року BND включила в прослушку і мобільний телефон держсекретаря США Джона Керрі, проте пряма прослушка не дала жодних результатів, оскільки один із співробітників BND, очевидно, переплутав телефонний код країни і замість коду США вніс код одного з африканських держав.
Німецька розвідка, однак, продовжувала стеження за Керрі через прослуховування інших телефонів, у тому числі тих, які встановлені в держдепартаменті США, зазначає Der Spiegel.
Раніше німецьку розвідку обвинуватили в стеженні за ФБР і Ватиканом. Spiegel вже в минулому році писало, що розвідка Німеччини шпигувала за посольствами країн ЄС та установами США. У квітні німецька газета Sueddeutsche Zeitung писала, що BND протягом багатьох років займалася шпигунством в європейських країнах. Адресний промисловий шпигунство був епізодичним і вироблявся щодо компаній, які займалися незаконним експортом. Розвідка працювала у співпраці з США.
У липні 2015 року посла США викликали у відомство канцлера Німеччини через шпигунський скандал. Тоді глава відомства федерального канцлера Петер Альтмайер викликав посла США у ФРН Джона Емерсона івимагав від американського дипломата пояснень із приводу прослуховування телефонних розмов Ангели Меркель і співробітників відомства федерального канцлера. Берлінські представники підтвердили, що запрошення слід розглядати як виклик посла, що є в свою чергу різким протестом проти дій уряду АНБ.